Robert Downey Jr. ponownie jako Iron Man. Tym razem uratuje Australię

28.02.2020 13:39
Iron Man 2|undefined Fot. Paramount/Courtesy Everett Collection/East News

Chociaż filmowy Iron Man poległ w walce z Thanosem, Robert Downey Jr. postanowił zainspirować się Tonym Starkiem i pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom Ziemi.

Niebawem minie rok, od kiedy Robert Downey Jr. po raz ostatni wystąpił na dużym ekranie w roli Iron Mana. Filmowy heros Marvela poświęcił swoje życie, by uratować świat. Aktor najwyraźniej zainspirował się granym przez siebie bohaterem.

Robert Downey Jr. ponownie jako Iron Man?

Po premierze filmu "Avengers: Endgame" gwiazdor MCU robił, co mógł, by zdystansować się od roli, którą odgrywał przez ponad 10 lat. Musi się jednak pogodzić z tym, że fani komiksów zawsze będą w nim widzieć Tony'ego Starka. Być może z tego powodu postanowił ponownie wykonać charakterystyczny gest Iron Mana, wcielając się w postać w szczytnym celu. Na Instagramie aktora pojawiło się zdjęcie, które powinno wzruszyć wszystkie osoby, płaczące podczas finału "Endgame".

Wyciągnąłem z szafy stary repulsor z powodu szczytnego celu...

W ten sposób Downey Jr. chciał nagłośnić (nomen omen) palącą sprawę całej planety - pożary w Australii. Aktor ogłosił niedawno udział w organizacji The Footprint Coalition, która ma wspierać technologię pomagającą środowisku naturalnemu. Z tego powodu gwiazdor uczestniczył w inicjatywie "Aiding Australia", której celem jest zbiórka funduszy na szpital Port Macquarie Koala - ośrodka rehabilitacji działającego przy rezerwacie przyrody Cobargo. Placówka jest obecnie odbudowywana po pożarach nękających Australię na przełomie 2019 i 2020 roku.

Przeczytaj także

Downey Jr. odcisnął swoją dłoń na plakatach filmów "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" i "Avengers: Endgame". Pamiątki zostaną wystawiona na aukcje, z których dochód wesprze szpital dla zwierząt. W akcji wziął również inny gwiazdor Marvela - Jeremy Renner, który wciela się w Hawkeye'a. 

Wspieram Australię po pożarach.

Downey Jr. i Renner to nie jedyni aktorzy znani z filmów Marvela, którzy postanowili włączyć się w pomoc Australii. Kilka tygodni wcześniej wcielający się w Thora australijski aktor Chris Hemsworth przekazał milion dolarów na walkę z pożarami buszu. Jak widać, superbohaterowie istnieją naprawdę i wcale nie muszą nosić dziwacznych kostiumów, żeby uczynić świat lepszym miejscem. 

Przeczytaj także

Zobacz też: To nie piekło, to Australia. Zobacz szokujące nagranie z samolotu [WIDEO] 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.