Pogoda
07.07.2017 11:20

Robert Kubica weźmie udział w kolejnych testach? Jest odpowiedź teamu Renault

Według doniesień portalu adrenalinemotorsport.pl, który otrzymał oficjalne potwierdzenie od szefa teamu Renault, Robert Kubica ma uczestniczyć w testach na torze Paul Ricard 12 lipca 2017 roku.

Robert Kubica weźmie udział w kolejnych testach? Jest odpowiedź teamu Renault
foto: PATRIK STOLLARZ/East News

Kiedy 7 czerwca 2017 roku, Robert Kubica był po pierwszych testach bolidu E20 z 2015 roku, cały świat motoryzacyjny spekulował o wielkim powrocie do Formuły 1. Szef teamu Renault był wtedy zasypywany telefonami oraz wiadomościami od dziennikarzy, którzy chcieli wiedzieć czy istnieje nadzieja by nasz najpopularniejszy kierowca znów ścigał się w najszybszej lidze świata.

Renault dementował każdą z plotek mówiąc, że mimo wielkich chęci i wiary w Kubice nie widzą go na liście kierowców w zmaganiach F1 w 2017 roku. Czy, aby na pewno? Według informacji opublikowanych przez portal adrenalinemotorsport.pl, szef teamu Cyril Abiteboula miał odpowiedzieć na pytanie o powrót Kubicy tak:

"

Podczas gdy pierwszy test w Walencji był niczym innym jak pozwoleniem Robertowi ponownie poczuć wrażenia z jazdy bolidem F1, drugi test ma ocenić jego zdolności do powrotu na najwyższym poziomie rywalizacji. "

Na potwierdzenie tych słów Mark Hughes, dziennikarz z Motorsport Magazine przekazał do publicznej wiadomości informację, że Robert brał udział w specjalnych badaniach, podczas których kierowca został przebadany pod względem psychicznym oraz fizycznym. Według niego wyniki zostały porównane z resztą kierowców i bardzo zaskoczyły szefów teamu.

Portal adrenalinemotorsport.pl informuje, że testy w których wziąłby udział Kubica miałyby odbyć się w najbliższą środę 12 lipca 2017 roku, na torze Paul Ricard, co również potwierdza treść wiadomości nadesłanej przez szefa teamu Cyrila Abiteboula:

"

To nowa faza jego (Kubicy) osobistej i profesjonalnej podróży i jesteśmy dumni, że możemy go w tym wspierać, wykorzystując infrastrukturę toru Paul Ricard, który jest odpowiedni dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych kierowców. Nadal jest wiele płotków do pokonania dla niego i on o tym wie lepiej niż ktokolwiek inny. Jedynie jego forma zdeterminuje czy może kiedyś wrócić do bycia profesjonalnym kierowcą "

Jeśli zobaczymy Roberta na torze Paul Ricard podczas testów bolidu, chyba możemy być pewni, że jego powrót do Formuły 1 jest tylko kwestią czasu. Mamy nadzieję, że nasz kierowca wypadnie w nich na tyle dobrze, aby zdeklasować innych zawodników i rozwiać wątpliwości dotyczące jego formy.

Czy Kubica ma szanse na powrót do F1?

Aleksandra Kopka
Tagi: Formuła 1 Robert Kubica Team Renault