Rock nadal ma się dobrze. Znamy wyniki słuchalności w 2021 roku

31.01.2022 13:51
Rock nadal ma się dobrze. Znamy wyniki słuchalności w 2021 roku Fot. shutterstock

Jak wynika z niedawno opublikowanych badań, muzyka rockowa wraca do mainstreamu.

Opierając się na analizie serwisu "Viberate" interpretującej statystki rynku muzycznego w 2021 roku, można stwierdzić, że muzyka rockowa na stałe wraca do łask i zdobywa na nowo silną pozycję na rynku muzycznym.

Rock nadal ma się dobrze. Tak twierdzą badania

Badacze postanowili sprawdzić, jak poszczególne gatunki muzyczne reprezentowane są w różnych mediach. Przeanalizowano muzykę 50 tysięcy najpopularniejszych artystów.

Na Spotify dominuje pop (23%), hip-hop (17%) i elektronika (16%). Muzyka rockowa zajęła 4. miejsce dominując 14% rynku. Najmniej słuchaczy ma metal, tylko 3 %. Na platformie YouTube muzyka rockowa zajęła 3. miejsce z wynikiem 13%. Jak w poprzednim przypadku metal zdobył 3% i ostatnie miejsce ex aequo z muzyką religijną.

Na TikToku rock znowu uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 8%. Tu zdecydowanie prowadzi pop (30%), hip-hop 17% i muzyka elektroniczna (16%).

Największym rockowym fenomenem 2021 roku okrzyknięto włoski zespół Måneskin. Grupa zaliczyła ponad dwa miliardy razy odtworzeń i miała ponad 200 milionów odsłon na YouTube. Kolejne miejsca zdobyli Mitski i Tom Grennan.

Zobacz również: Marilyn Manson zgwałcił dziewczynę na planie teledysku? Nowe oskarżenia byłej partnerki

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.