Pogoda
24.08.2020 12:05

Rockowe ubrania obrażają uczucia religijne. Katolicka organizacja złożyła doniesienie do prokuratury

Kolejna sprawa dotycząca obrazy uczuć religijnych. Tym razem powodem do zaangażowania organów ścigania, są koszulki metalowych zespołów dostępne w jednym z internetowych sklepów.

Rockowe ubrania obrażają uczucia religijne.
foto: Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

19 sierpnia 2020 Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor poinformował na swoim Facebooku, że złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Katolicka organizacja zgłasza do prokuratury sklep z ubraniami dla fanów metalu

Organizacja pozarządowa informuje, że powodem złożenia zawiadomienia jest naruszenie artykułu 196 k.k. przez jeden ze sklepów odzieżowych.

Behemoth stanie przed sądem za „antypolski” plakat
Behemoth stanie przed sądem za „antypolski” plakat
Przeczytaj także Behemoth stanie przed sądem za „antypolski” plakat

Zawiadomienie dotyczy jednego z popularnych sklepów rockowych, który w swoim asortymencie ma koszulki z merchem różnych zespołów. Wśród nich znajduje się między innymi Behemoth i Rotting Christ.
Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor twierdzi, że sklep, sprzedając odzież z napisami i grafikami odwołującymi się do szatana, popełnia przestępstwo.

"

Przedsiębiorstwo sprzedające odzież naruszyło art. 196 k.k. poprzez wprowadzanie do obrotu produktów zawierających treści mogące urazić uczucia religijne Chrześcijan "

- czytamy na Facebooku organizacji.

"

Jest naruszenie artykułu 196 k.k.: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". "

Stowarzyszenie Fidei Defensor przeciwdziała przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania. Organizacja społeczna interweniuje w sprawach osób, które doświadczyły przestępstw lub dyskryminacji ze względu na wolność sumienia i wyznania. Monitoruje także wszelkie przypadki przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania.

Zobacz również: Nergal znów przed sądem. Penisa z doczepionym krucyfiksem nazwał "sztuką"

Tagi: Ciekawostki