Pogoda
13.08.2018 11:29

Rockstar pokazał pierwszy gameplay z „Red Dead Redemption II”

Długo oczekiwana kontynuacja wydanego w 2011 roku przeboju Rockstara nareszcie została przedstawiona w wersji grywalnej. Zobaczcie, jak w akcji prezentuje się „Red Dead Redemption II”. 

Red Dead Redemption 2
foto: materiały prasowe

Dziki zachód. Gangi, niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku i ostatnie lata bezprawia panującego na terenie USA. Stany Zjednoczone już niedługo staną się światową potęgą. Zanim jednak do tego dojdzie, to lokalne władze będą musiały sobie poradzić z ostatnimi gangsterami XIX wieku.

Jednym z nich będzie Arthur Morgan, czyli postać, którą będą sterowali gracze w „Red Dead Redemption II”. Tak pokrótce prezentuje się zarys fabularny najnowszej produkcji Rockstar Games. A jak to będzie wyglądało w praktyce? Bardzo dobrze - przynajmniej tak możemy zakładać po obejrzeniu pierwszego oficjalnego gameplay'a z najnowszej gry twórców serii „GTA”. Zobaczcie zatem na własne oczy, jak wygląda zmierzch bandytów w USA w „RDR2”:

Red Dead Redemption II z pierwszym gameplay'em

Twórcy w nowym wideo obiecują prawdziwie otwarty, żyjący świat, nowe rozwiązania wprowadzone do mechaniki produkcji, a także... mocne przywiązanie do postaci naszego konia, o którego będziemy musieli dbać, aby ten się dobrze spisywał i nas słuchał. Wygląda na to, że Rockstar naprawdę przywiązywał ogromną uwagę do szczegółów w „Red Dead Redemption II”. Dowiadujemy się również, że nasz gang będzie odgrywał rolę naszej rodziny, a my sami będziemy mogli decydować, jak będą wyglądały nasze relacje z członkami pokręconej familii. 

Rockstar pokazał również, że nasze decyzje będą miały ogromny wpływ na świat przedstawiony w „Red Dead Redemption II”. Dzięki wprowadzonym zmianom, gracze mają możliwość zażegnania konfliktów przez wymigiwanie się szeryfowi, schodzenie z drogi płatnym zabójcom, czy też pomagając potrzebującym, co odbije się pozytywnie na naszym wizerunku wśród ludzi zamieszkujących dziki zachód USA. Zgodnie z ostatnimi trendami twórcy postanowili również zaimplementować system polowania na zwierzęta, dzięki czemu pomożemy naszej rodzinie, a także będziemy mieli kolejne źródło przychodu. Arthur będzie miał również coś w stylu wiedźmińskich zmysłów znanych z „Wiedźmina 3”, czy trybu detektywistycznego z serii „Batman: Arkham”, co pozwoli mu na tropienie rannej zwierzyny.

Red Dead Redemption II - data premiery

Wygląda na to, że przesunięcie daty premiery o rok wyszło grze na dobre. Rockstar przygotował naprawdę ogromny świat i wiele zajęć pobocznych, więc gracze mogą się przygotować na wiele godzin spędzonych na dzikim zachodzie w towarzystwie Arthura Morgana i jego wiernej szkapy. „Red Dead Redemption II” trafi do sprzedaży 26 października 2018 roku na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. 

Kamil Kacperski