Oto "rodzice roku". Nazwali swoje bliźniaki Corona i Covid

05.04.2020 16:55
Oto "rodzice roku". Nazwali swoje bliźniaki Corona i Covid Fot. shutterstock.com

I jak to skomentować?

Rodzice lubią nadawać swoim bąbelkom dziwne imiona, ale w tym przypadku to już naprawdę przesada. Otóż pewna para w Indiach postanowiła wybrać imiona dla swoich dzieci ściśle związane z pandemią koronawirusa. Co pomyślą sobie maluchy o swoich rodzicach, gdy wyrosną?

Rodzice nazwali swoje bliźniaki Corona i Covid. 

Jak podaje Hindustan Times, u małżeństwa z indyjskiego miasta Raipur urodziły się bliźniaki 27 marca 2020. Matka Preeti Verma postanowiła nadać synowi i córce imiona Covid oraz Corona, by w ten sposób pokazać pozytywny aspekt tak fatalnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. 

Zobacz także: 15-latek ukarany przez policję za samodzielne wyjście z domu. Babcia wysłała go po majeranek do sklepu

Pomysł pojawił sie u pary w momencie, gdy mąż miał problem z dojazdem do szpitala w związku z ograniczeniem ruchu drogowego. Świeżo upieczeni rodzice postanowili zatem nadać imiona dzieciom, które zawsze będą przypominać o trudnym czasie ich narodzin. Tak o tej sytuacji wypowiedziała się matka:

Oczywiście ten wirus jest bardzo niebezpieczny, ale sprawił też, że ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na higienę i zdrowe nawyki. Dlatego też pomyśleliśmy o takich imionach... gdy personel medyczny zaczął nazywać dzieci Corona i Covid, zdecydowaliśmy się, że tak nazwiemy nasze bliźniaki. 

Zobacz także: Policja goniła za samochodem pędzącym 160 km/h. Okazało się, że za kierownicą siedział pies

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.