Pogoda
05.04.2020 16:55

Oto "rodzice roku". Nazwali swoje bliźniaki Corona i Covid

I jak to skomentować?

Dzieci w szpitalu
foto: shutterstock.com

Rodzice lubią nadawać swoim bąbelkom dziwne imiona, ale w tym przypadku to już naprawdę przesada. Otóż pewna para w Indiach postanowiła wybrać imiona dla swoich dzieci ściśle związane z pandemią koronawirusa. Co pomyślą sobie maluchy o swoich rodzicach, gdy wyrosną?

Rodzice nazwali swoje bliźniaki Corona i Covid. 

Jak podaje Hindustan Times, u małżeństwa z indyjskiego miasta Raipur urodziły się bliźniaki 27 marca 2020. Matka Preeti Verma postanowiła nadać synowi i córce imiona Covid oraz Corona, by w ten sposób pokazać pozytywny aspekt tak fatalnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. 

Zobacz także: 15-latek ukarany przez policję za samodzielne wyjście z domu. Babcia wysłała go po majeranek do sklepu

Pomysł pojawił sie u pary w momencie, gdy mąż miał problem z dojazdem do szpitala w związku z ograniczeniem ruchu drogowego. Świeżo upieczeni rodzice postanowili zatem nadać imiona dzieciom, które zawsze będą przypominać o trudnym czasie ich narodzin. Tak o tej sytuacji wypowiedziała się matka:

"

Oczywiście ten wirus jest bardzo niebezpieczny, ale sprawił też, że ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na higienę i zdrowe nawyki. Dlatego też pomyśleliśmy o takich imionach... gdy personel medyczny zaczął nazywać dzieci Corona i Covid, zdecydowaliśmy się, że tak nazwiemy nasze bliźniaki.  "

Zobacz także: Policja goniła za samochodem pędzącym 160 km/h. Okazało się, że za kierownicą siedział pies

Tagi: koronawirus