Pogoda
18.01.2018 13:29

Rodzice uciekają od dzieci na Netfliksa

Okazuje się, że większość szczęśliwców obdarowanych dziećmi marzy tylko o jednym – o ucieknięciu od nich jak najdalej. Jak wynika z badania Netfliksa, 83% rodziców z kontem na platformie zanurza się w świat filmów i seriali, gdy tylko może – nawet, gdy zdecydowanie nie powinni tego robić.

Rodzice uciekają od dzieci na Netfliksa
foto; Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Kto miał do czynienia z małymi dziećmi ten nie będzie rodziców osądzał. On ich zrozumie. Latorośle potrafią bezlitośnie wysysać każdą sekundę z każdego dnia, zostawiając matki i ojców bez chwili wytchnienia i odpoczynku.

W poszukiwaniu ciszy i spokoju

W badaniu przeprowadzonym dla Netfliksa przez Ipsos – wzięło w nim udział 600 osób, z czego połowa była użytkownikami tego serwisu VoD) – do tego problemu przyznawali się tego wprost:

"

Rodzice małych dzieci przyznają, że nie mają wystarczająco dużo czasu na osobiste przyjemności takie jak np. oglądanie filmów. 2/3 z nich przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu wymyka się, by oglądać swoje ulubione produkcje, z czego większość nie czuje się winna, a prawie 90% miłośników platformy Netflix, mających dzieci traktuje to jako formę nagrody po ciężkim dniu. Co drugi rodzic robi to dla chwili ciszy i spokoju, a jedna trzecia mam i ojców chce przenieść się ze świata bajek i programów dla dzieci do świata dorosłych. "

Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice rzucają się w objęcia Netfliksa po tym, jak ich dzieci zasną – do tego przyznało się 64% ankietowanych. Dla 61% oglądanie filmów i seriali jest sposobem na odetchnięcie – przynajmniej chwilowe – od codziennych obowiązków. Wymykają się oni nawet na moment, żeby zobaczyć fragment odcinka.

foto: materiały prasowe

Każdy sposób jest dobry

Z badań wynika, że kobiety korzystają z netfliksowych uciech nieco bardziej odpowiedzialnie, niż mężczyźni – połowa z nich zerka na ekran podczas zajmowania się domowymi porządkami, gotowania czy wizyty w toalecie.

Mężczyźni są bardziej skłonni do stosowaniu „sztuczek” – niektóre ich pomysły budzą obawy:

"

Jedna czwarta ojców przedłuża swój „trening” na siłowni lub wykorzystuje moment, gdy dziecko bawi się na boisku czy placu zabaw. "

21% ojców posuwa się wręcz do symulowania choroby, żeby móc oglądać Netfliksa bez ograniczeń czasowych i połykać odcinek za odcinkiem.

Co ciekawe, to Polacy przodują wśród narodowości, którzy wymykają się do oglądania filmów i seriali najczęściej. Jeśli chodzi o odczuwanie z tego powodu wyrzutów sumienia – jesteśmy zdecydowanie dalej.

Jak wynika z podsumowania 2017 roku dokonanego przez Netfliksa, jesteśmy też bardzo aktywni w zdradzaniu swoich partnerów i szukaniu przyjemności za ich plecami.

A Wy jak oglądacie filmy i seriale?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet