Rodzina zjadła makaron w chińskiej restauracji. 9 osób nie żyje
27.10.2020 13:09
Rodzina zjadła makaron w chińskiej restauracji. 9 osób nie żyje Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

W mieście Jixi w prowincji Heilongjiang w Chinach doszło do niewyobrażalnej tragedii. 9 osób nie żyje po wizycie w restauracji.

Dwunastoosobowa rodzina poszła do restauracji, by zjeść wspólne śniadanie. Troje zrezygnowało z posiłku ze względu na kiepski smak potrawy. To uratowało im życie.

Masowe zatrucie w chińskiej restauracji. Nie żyje dziewięć osób

5 października 2020 rodzina z Jixi w północno-wschodnich Chinach wybrała się do restauracji na wspólny posiłek. Głównym daniem było "Suantangzi" - zupa z grubym makaronem zrobionym z fermentowanej kukurydzy. Trzech młodszych członków rodziny kategorycznie odmówiło zjedzenia potrawy, która ich zdaniem była paskudna. Reszta rodziny zjadła śniadanie ze smakiem.

Przeczytaj także

Jak informuje "Asia One", objawy zatrucia u członków rodziny wystąpiły już kilka godzin po konsumpcji. Po 6 dniach od feralnego śniadania nie żyło już ośmiu z dziewięciu chorych. Najdłużej walczyła o życie 47-latka o imieniu Li, jednak w poniedziałek 19 października 2020 syn przekazał wiadomość o jej śmierci.

Śledztwo w sprawie śmierci dziewięciu osób

Jak ustalono makaron, którym zatruła się rodzina, został wykonany ze sfermentowanej mąki kukurydzianej. Lokalna komisja zdrowia odkryła w nim obecność kwasu wytwarzanego przez pseudomonas cocovenenans. To tlenowe bakterie, wywołujące choroby u ludzi i roślin.

W toku postępowania stwierdzono, że pracownicy restauracji mrozili składniki, z których przygotowywali posiłki, nawet przez rok. W konsekwencji doszło do zepsucia żywności. Jak twierdzi portal "Asia One" w przypadkach zatrucia kwasem bakterii pseudomonas cocovenenans prawdopodobieństwo śmierci wynosi od 40 do nawet 100 procent.

Śledztwo nadal jest w toku.  Eksperci apelują, by nie przygotowywać potraw z kukurydzy, na której widać oznaki pleśni lub wilgoci.

Niedawno wspominaliśmy o innym tragicznym zatruciu, które miało miejsce w Chinach. Tysiące ludzi zachorowało na brucelozę przez wyciek bakterii z fabryki szczepionek.  

Źródło: Asia One
Zobacz również: Kara śmierci dla przedszkolanki. Otruła 25 dzieci, jedno zmarło

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.