Rok 2020 w wyszukiwarce Google. Czego najczęściej szukaliśmy w internecie?

09.12.2020 13:11
Wyszukiwarka Gooogle Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Wyszukiwarka Google podsumowała 2020 rok. Dowiedzieliśmy się, jakie hasła królowały przez ostatnie 12 miesięcy. O co pytaliśmy wszechwiedzącego internetu?

Firma Google opublikowała zestawienie na temat najczęściej wyszukiwanych haseł w znanej przeglądarce przez ostatnie 12 miesięcy. Na stronie rejestrującej trendy Google'a możemy porównać statystyki z dowolnego miejsca na ziemi. A jak wyglądał rok 2020 w wyszukiwarce Google w Polsce?

Rok 2020 w Google. Czego najczęściej wyszukiwaliśmy?

Zobacz także

Jak się pewnie domyślacie, tematy najchętniej wyszukiwane przez Polaków oscylują wokół pandemii koronawirusa. Hasło "koronawirus" było tym, które najszybciej zyskało na popularności i było najczęściej wyszukiwane. Ze statystyk wynika również, że pod względem wyszukiwań znacznie bardziej interesują nas wybory w USA niż te, które odbywają się w Polsce. Jeśli natomiast chodzi o konkretne nazwiska, potrzebowaliśmy informacji na temat Joe Bidena czy Pawła Królikowskiego.

Najchętniej wyszukiwanym hasłem filmowym w Polsce, było "365 dni", na drugim miejscu znalazł się tytuł oscarowego filmu "Parasite". W kwestii porad "zrób to sam" również tematykę zdominował koronawirus. Szukaliśmy w internecie sposobów na uszycie maseczki oraz zrobienie płynu antybakteryjnego. Najpopularniejszym politykiem w wyszukiwarce Google był w Polsce Joe Biden, drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski.

W kategorii "Pomysł na" szukaliśmy przepisów kulinarnych na makaron, pierś z kurczaka czy zupę. Wśród seriali największą popularnością cieszył się "Dom z papieru" oraz "Gambit królowej".

2020 rok w Google. Wyszukiwania na świecie

Jeśli chodzi o światowe trendy, jak zwykle często wyszukiwano hasła "jak być influencerem", jednak co ciekawe w mijającym roku więcej użytkowników Google'a chciało wiedzieć, "jak być sojusznikiem". Na popularności w stosunku do 2019 roku zyskało również hasło "jak założyć ogród warzywny" oraz "niewidoczna niepełnosprawność". Pięciokrotnie częściej szukano informacji na temat Black Lives Matter. Dużą popularnością cieszyły się także tematy dotyczące niesienia pomocy Australii, osobom pokrzywdzonym przez koronawirusa czy Bejrutowi.

W dziedzinie zdobywania wiedzy królowało hasło "jak nauczyć się kodowania". Co ciekawe w 2020 roku częściej niż kiedykolwiek wcześniej wyszukiwano informacji o bezsenności oraz medytacji. Ważne wydarzenia na świecie zmobilizowały nas do refleksji. Hasło "jak być milionerem" zostało zdeklasowane przez "jak być antyrasistą".

Rok 2020 w Googlach. Najczęstsze wyszukiwania w Polsce

Najszybciej zyskujące na popularności

 1. Koronawirus
 2. Koronawirus w Polsce
 3. Wybory USA
 4. Koronawirus porady
 5. Google Classroom
 6. Microsoft Teams
 7. Koronawirus mapa
 8. 365 dni
 9. Joe Biden
 10. Kobe Bryant

Tematy, o których się mówiło

 1. Koronawirus
 2. Wybory prezydenckie w USA
 3. Wybory prezydenckie w Polsce
 4. Bon turystyczny
 5. Iran
 6. Nowe obostrzenia
 7. Pożary w Australii
 8. Tarcza antykryzysowa
 9. Wybuch w Bejrucie
 10. Lockdown

Ludzie

 1. Joe Biden
 2. Kobe Bryant
 3. Paweł Królikowski
 4. Iga Świątek
 5. Rafał Trzaskowski
 6. Donald Trump
 7. Kim Dzong Un
 8. Dariusz Gnatowski
 9. Krzysztof Bosak
 10. Ewa Żarska

Filmy

 1. 365 dni
 2. Parasite
 3. Don Stanislao
 4. Jak zostałem gangsterem
 5. Psy 3
 6. Megan is missing
 7. Nic się nie stało
 8. Zabawa w chowanego
 9. W lesie dziś nie zaśnie nikt
 10. Mayday

Seriale

 1. Dom z papieru
 2. Gambit królowej
 3. Więzień miłości
 4. Brzydula 2
 5. Cena wolności
 6. W głębi lasu
 7. Przysięga
 8. Zawsze warto
 9. La Bandida
 10. Unorthodox

Politycy

 1. Joe Biden
 2. Rafał Trzaskowski
 3. Donald Trump
 4. Kim Dzong Un
 5. Krzysztof Bosak
 6. Andrzej Duda
 7. Kamala Harris
 8. Boris Johnson
 9. Szymon Hołownia
 10. Margaret Thatcher
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.