Pogoda
30.04.2019 14:48

Roksa.pl ostrzega o wycieku danych użytkowników. Hakerzy mają hasła i informacje o przelewach

Prognostycy na majówkę zapowiadają rozwody. Z popularnej e-agencji towarzyskiej wyciekły dane klientów i informacje o przelewach.

roksa
foto: zrzut ekranu/Roksa.pl

Roksa.pl to portal, o którym z pewnością wspominali wam znajomi, służący do zamawiania usług towarzyskich. Jego właściciele pod koniec kwietnia 2019 roku poinformowali o wycieku haseł, informacji o przelewach, adresów IP i korespondencji z administracją serwisu. W ręce hakerów nie trafiły dane płatności Dotpay oraz przesyłane zdjęcia i filmy. Polskie strony internetowe nie mają ostatnio szczęścia, jeśli chodzi o ataki hakerskie. Dopiero co informowaliśmy o wycieku danych z Morele.net, a już głośno o kolejnej aferze.

haker
haker
Przeczytaj także Dane klientów Morele.net trafiły do sieci. E-maile, telefony i hasła sprzedawane przez hakerów

Roksa ostrzega o możliwym ataku hakerów

W mailu do użytkowników właściciele Roksy ostrzegają, że portal “zawierający darmowe anonse i ogłoszenia towarzyskie” mógł paść ofiarą ataku hakerskiego. Treść tego maila przytacza fanpage Zaufana Trzecia Strona:

Jednocześnie Roksa nie może potwierdzić czy do włamania rzeczywiście doszło. W darknecie krąży paczka danych, należących podobno do zarejestrowanych na Roksie użytkowników, ale nie wiadomo, czy pochodzi z włamania, o którym mowa w powiadomieniu i czy jest prawdziwa. Administracja Roksy nie znalazła śladów włamania, więc cała sytuacja może służyć jedynie zastraszeniu użytkowników portalu.

Niewiele wiadomo na temat samego włamania oraz czy w ogóle do niego doszło. Jeśli tak, użytkownicy mogą mieć niemały problem, bowiem upublicznione mogły zostać poufne dane, przez które będzie można ich zidentyfikować. No cóż, jaki kraj, taka Ashley Madison. Wysłaliśmy prośbę o komentarz do administracji Roksa.pl, kiedy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją opublikujemy.

Agencja towarzyska:

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile Internet