Roman Polański oskarżony o "wyjątkowo okrutny" gwałt. Ofiarą była francuska aktorka

09.11.2019 16:40
Roman Polański|undefined Fot. . Jan GRACZYNSKI/East News

Słynny reżyser został oskarżony o zgwałcenia słynnej francuskiej aktorki, która w chwili zdarzenia miała 18 lat

Wygląda na to, że Roman Polański jest w poważnych tarapatach. Zdobywca Oscara uciekł do Francji po tym, jak w Stanach Zjednoczonych dopuścił się gwałtu na 13-letniej dziewczynce. Teraz na reżysera spadły kolejne oskarżenia. Francuska aktorka Valentine Monnier oskarżyła Polańskiego o gwałt, którego słynny twórca miał się dopuścić, kiedy ona miała 18 lat. Do zdarzenia miało dojść w 1975 roku, kobieta przebywała wówczas w Szwajcarii razem z reżyserem i jego znajomymi.

Roman Polański oskarżony o "wyjątkowo okrutny" gwałt. Ofiarą była francuska aktorka

Wszystkie informacje pojawiły się w artykule w paryskiej gazecie "Le Parisien". Aktorka udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że Roman Polański miał się dopuścić na niej "wyjątkowo okrutnego" gwałtu:

Gwałt to tykająca bomba. Wspomnienia na blakną, a stają się duchem, który prześladuje Cię i całkowicie Cię zmienia.

Przeczytaj także

Narazie Romanowi Polańskiemu nie postawiono żadnych zarzutów. Wobec reżysera nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. Sprawa niestety uległa przedawnieniu, bo od czasu zdarzenia minęło już 20 lat. Aktorka ma świadomość, że 86-letni twórca nie poniesie żadnych konsekwencji, ale mimo wszystko chciała ujawnić tę sprawę:

Demaskuję tę zbrodnie wiedząc, że [Roman Polański] nie poniesie żadnych konsekwencji. Osoby publiczne są uznawane za wzory. Przez idealizowanie tych, którzy są winni, uniemożliwiamy im ponoszenie konsekwencji ich zachowań.

Aktorka opowiedziała również, jak doszło do gwałtu. Monnier nie znała reżysera osobiście, kiedy zgodziła się przyjechać do niego na narty, na których reżyser był z grupą przyjaciół. Polański miał zaprosić młodziutką aktorkę do swojego pokoju i zaatakować. Reżyser miał uderzyć kobietę i zedrzeć jej ubranie. Aktorka przyznała również, że gwałt był "wyjątkowo okrutny" i dodała, że polski twórca miał ją bić do momentu, w którym kobieta się poddała. 

Zobacz także: Morderstwo Sharon Tate. W jakich okolicznościach zginęła żona Romana Polańskiego? 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.