Romero zrobił nową mapę do Dooma
Michał Tomaszkiewicz
18.01.2016 13:55
Romero zrobił nową mapę do Dooma Fot. kadr z gry

Po 21 latach legenda ID Software powróciła do jednej z najważniejszych gier w historii: Dooma. Nowy poziom pozwala wrócić do walki z siłami piekielnymi na Marsie.

Stworzenie nowej mapy zajęło weteranowi gier 3D kilka godzin. Romero używał opracowanych przez fanów edytorów.

Nowa okazja do przedzierania się przez piekielne zastępy otrzymała nazwę „Tech Gone Bad” – każdy chętny może pobrać ją bez żadnych opłat z adresu podanego w tweecie Romero:

Nowy poziom pozwoli nie tylko wrócić do pionierskich czasów branży gier, gdy każdy tytuł mógł wnosić coś nowego, ale także odświeżyć umiejętności nie używane przez większość z nas od lat: trzeba będzie sięgnąć po wiersz poleceń.

Pobranie mapy to dopiero pierwszy krok, następnym jest uruchomienie Dooma z odpowiednim parametrem wymuszającym wgranie nowego poziomu. Do odpalenia mapy wystarczy wersja shareware gry.

Osoby, które nie są zaznajomione z programami typu DOSbox mogą wybrać prostszą opcję. Wystarczy rozejrzeć się po Internecie, żeby znaleźć strony umożliwiające zagranie w nowy poziom z poziomu przeglądarki. 

Pamiętacie jeszcze sekretne kody dające nieśmiertelność i uzupełniające ekwipunek?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.