Ron Perlman nasikał sobie na dłoń przed podaniem ręki Harveyowi Weinsteinowi. Fani aktora są oburzeni

Sergiusz Kurczuk
27.06.2018 12:00
Ron Perlman nasikał sobie na dłoń przed podaniem ręki Harveyowi Weinsteinowi. Fani aktora są oburzeni Fot. Zuma / Splash News/East News, DON EMMERT/East News

Aktor, który zasłyną rolą Hellboya chciał zabłysnąć w sprawie Harveya Weinsteina. Niestety spotkał się z falą krytyki. 

Ron Perlman to aktor charakterystyczny, którego dobrze znają miłośnicy filmowej wersji przygód Hellboya. Zasłynął też rolą Savatore z adaptacji „Imienia Róży” oraz wcielając się w postać Clarence'a „Claya” Morrowa z serialu „Synowie Anarchii”. Gwiazdor postanowił dorzucić swoje trzy grosze do głośnej sprawy Harveya Weinsteina. Producent przez lata odpowiadał za największe tytuły Hollywood i chociaż od dawna krążyły plotki mówiące o tym, że molestuje kobiety, czuł się bezkarnie. W końcu otwarcie o problemie zaczęła mówić aktorka Alyssa Milano, która w październiku 2017 roku wyjawiła prawdę o Winesteinie. Spopularyzowała hasztag #metoo i dzięki jej odwadze kolejne ofiary Weinsteina zaczęły się przełamywać, by wyznać straszną prawdę. Dzięki akcji #metoo nagłośniono problem molestowania i w kolejnych miesiącach osoby dotknięte przemocą seksualną postanowiły skończyć z biernością i głośno mówić o tym zjawisku. Perlman postanowił dołączyć do gwiazd, które mieszają z błotem Weinsteina. Niestety trochę mu nie wyszło.

Ron Perlman kontra Harvey Weinstein

Aktor zamieścił na swoim Twitterze historię sprzed lat, dotyczącą Weinsteina. Perlman postanowił zrobić producentowi złośliwy żart, o czym napisał w jednym z tweetów.

Czy kiedykolwiek mówiłem wam o tym, jak Harvey Weinstein powiedział, że chce uścisnąć moją dłoń na imprezie dobroczynnej, więc postanowiłem wstąpić do męskiej toalety i nasikałem sobie na dłoń, wtedy poszedłem prosto do niego, ustawiając się w kolejce? Myślę o tym za każdym razem, kiedy mały Donek otwiera swój zestaw KFC.

Perlman pochwalił się psikusem, jaki wykręcił Weinsteinowi. W ostatnim zdaniu odniósł się również do Donalda Trumpa, sugerując, że zrobiłby to samo obecnemu prezydentowi USA, który również zasłynął seksistowską postawą. Wielu followersów aktora pochwaliło go za dowcip, ale pojawiła się również fala krytyki wymierzona w aktora. Powód jest prosty. Perlman, jak wiele innych hollywoodzkich gwiazd, doskonale wiedział o molestowaniu kobiet przez Weinsteina. Zamiast odstawiania cyrków, mógł zrobić coś, co przyniosłoby wymierne skutki i zakończyło piekło, przez które przechodziły kobiety skrzywdzone przez producenta. 

Jestem pewna, że kobiety atakowane i terroryzowane przez Weinsteina są bardzo wdzięczne, że nasikałeś sobie na rękę, zamiast powiedzieć coś, co obnażyłoby jego zboczone występki. Jesteś bohaterem.

A) Celowo nasikełeś sobie na rękę

B) Milczałeś na temat Weinsteina, gdy mogłeś powiedzieć, co robi i ocalić jego przyszłe ofiary

Drogie Hollywood,

Kiedy następnym razem okaże się, że pośród was jest seryjny gwałciciel, proszę, żebyście sikali sobie na dłonie PO TYM jak zgłosicie sprawę środkom ścigania i przestępca zostanie aresztowany. Dziękuję wam

To nie pierwszy raz, kiedy Perlman zamieszcza tweety dotyczące Weinsteina w podobnym tonie. Jesienią 2017 roku skomentował słowa Jamesa Camerona.

Człowieku, jeśli dostałbym Oscara za każdym razem, kiedy prawie uderzyłem Harveya Weinsteina!! James Cameron pamięta czas, w którym prawie uderzył Harveya Weinsteina podczas otrzymania Oscara za „Titanica”.

Weinstein został aresztowany w maju 2018 roku. Po wpłaceniu miliona dolarów kaucji zwolniono go z aresztu. Obecnie czeka na proces sądowy. Jego adwokat twierdzi, że Weinstein jest niewinny.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.