Rosjanin pozywa Apple. Twierdzi, że jego iPhone zamienił go w geja

03.10.2019 08:34
iphone rainbow|undefined Fot. shutterstock

Mężczyzna domaga się od amerykańskiej firmy 15. tysięcy dolarów.

Stojący za pozwem D.Razumilov twierdzi, że został "wciągnięty w homoseksualny związek" po tym, jak otrzymał 69 "GayCoins" - kryptowalutę w aplikacji, którą ściągnął na swój telefon w 2017 roku. Nieznany nadawca dołączył do przelewu wiadomość po angielsku, którą Razumilov zinterpretował jako "nie oceniaj bez spróbowania".

Przeczytaj także

Rosjanin oskarża Apple

Cały pozew Rosjanina jest dostępny do przeczytania na stronie Govorit Moskva. Razumilov wyjaśnia w nim, że po otrzymaniu wiadomości faktycznie zadał sobie pytanie, jak może oceniać coś, czego nigdy nie spróbował. Zdecydował się więc zapoczątkować homoseksualny związek.

Mogę powiedzieć, że zostałem wciągnięty w intymny związek z osobą o tej samej płci i nie jestem w stanie z niego wyjść od dwóch miesięcy. Mam stałego chłopaka i nie wiem, w jaki sposób mam to wyjaśnić rodzicom. Po otrzymaniu tej wiadomości moje życie zmieniło się na o wiele gorsze.

- wyjaśnił, oskarżając amerykańską firmę. Według niego Apple "manipulował nim i pchał go w stronę homoseksualizmu". Spowodowało to "moralny ból i szkodę na zdrowiu psychicznym". Razumilov oczekuje od giganta miliona rubli, czyli trochę ponad 15 tysięcy dolarów.

Nie ma oczywiście pewności, czy pozew nie jest swego rodzaju żartem lub sposobem zwrócenia uwagi na sposób traktowania osób ze środowiska LGBT w tym kraju. I chociaż można się zaśmiać z tytułu tego artykułu, być może skłoni on niektórych do refleksji, jak postrzegane są osoby LGBT u naszych wschodnich sąsiadów.

Zobacz także:  Google zapowiedział trzy nowe sposoby, w jakie możemy chronić naszą prywatność przed... Googlem

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.