Rosjanin stworzył nagrobek w kształcie iPhone'a dla zmarłej córki

Sergiusz Kurczuk
28.09.2018 15:47
Rosjanin stworzył nagrobek w kształcie iPhone'a dla zmarłej córki Fot. SG BlackMarket/Facebook

Miłość do produktów firmy Apple nie ma granic i trwa nawet po śmierci. Udowodnił to mężczyzna z miasta Ufa, który stworzył nietypowy nagrobek dla swojej zmarłej córki. 

Dla niektórych iPhone jest wyznacznikiem sukcesu. Z tego powodu ekscytują się ogłoszeniem prac nad nowym modelem telefonu, potem czekają z niecierpliwością na premierę ulepszonej wersji, a następnie stoją długie godziny w kolejce, by zdobyć upragniony sprzęt. Gdy już przejdą ten trudny proces, mogą chwalić się technologicznym produktem z nadgryzionym jabłkiem w logo. Są osoby tak bardzo zżyte ze swoimi iPhone'ami, że nie potrafią się z nimi rozstać nawet po śmierci. Idealnym przykładem tego zjawiska jest Rita Szamijewa, która zmarła w wieku 25 lat w 2016 roku. Jej ojciec postanowił złożyć jej nietypowy hołd.

iPhone jako nagrobek

Mężczyzna mieszkający w rosyjskim mieście Ufa włożył wiele pracy, by jego córka była zadowolona z iPhone'a nawet po śmierci. Z tego powodu stworzył oryginalną płytę nagrobną. W całości przypomina powiększony model jednego z telefonów firmy Apple. Dbałość o szczegóły jest niesamowita. Kamienny wyświetlacz zdobi zdjęcie zmarłej dziewczyny. Z tyłu znajduje się oczywiście charakterystyczne logo. 

Rosjanin wykuł nagrobek z bazaltu, który ma podobne właściwości odbijania światła, jak czarna wersja iPhone'a. 

Nagrobek w kształcie iPhone'a - jak się go robi?

Okazuje się, że ojciec Szamijewej nie jest jedynym Rosjaninem, który postanowił upamiętnić bliską osobę nietypową płytą nagrobną. W Rosji tego typu nagrobki są dość popularne. Spod ręki Pawła Kaliuka wyszedł już nie jeden cmentarny iPhone. Mężczyzna zdradził sekrety swojej pracy i zaprezentował wykonane przez siebie nagrobki. 

Rzeźbiarz dba o najmniejsze szczegóły. Oprócz kontrolek na wyświetlaczu, opisujących poziom naładowania baterii, godzinę czy zasięg, nie zapomina o takich detalach jak wbudowane obiektywy kamer, a nawet napis od producenta z tyłu obudowy. 

Trzeba przyznać, że robi wrażenie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.