Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Kolejna osoba nie żyje

26.03.2020 09:29
Koronawirus|undefined Fot. Jakub Walasek/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ilu mamy chorych pacjentów?

Na świecie dalej trwa pandemia koronawirusa. Władze próbują zatrzymać chorobę i zapobiec za wszelką cenę gwałtownego rozprzestrzeniania zakażeń. W większości państw zaatakowanych przez wirus zamknięto granice, zakazano imprez masowych oraz zamknięto puby, kluby, kina, centra handlowe czy restauracje.

W Polsce ograniczono już swobodę poruszania w przestrzeni publicznej. Każdy mieszkaniec naszego kraju jest zobowiązany do przestrzegania nowych zasad kwarantanny.

Koronawirus w Polsce. Ilu mamy chorych?

Mimo kategorycznych działań rządu, liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce rośnie. Na szczęście nie tak gwałtownie jak jakiś czas temu w Chinach czy obecnie we Włoszech. Dzień 25 marca w naszym kraju zakończył się wynikiem 1051 zarażonych osób. 14 chorych zmarło.

Przeczytaj także

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, zdiagnozowano kolejne 34 przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone laboratoryjnie. Przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Niestety MZ podało także informacje o nowym przypadku śmierci w wyniku koronawirusa. Nie żyje 67-letni mężczyzna, pacjent szpitala w Koszalinie. Ponadto zmarł również zarażony 75-latek w Kaliszu, jednak bezpośrednią przyczyną jego śmierci nie był COVID-19.

Aktualnie suma osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1085. 15 osób zmarło.

Zobacz też: Książę Karol ma koronawirusa. Według mediów, na razie "czuje się dobrze" 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.