Pogoda
26.03.2020 09:29

Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Kolejna osoba nie żyje

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ilu mamy chorych pacjentów?

Koronawirus
foto: Jakub Walasek/REPORTER

Na świecie dalej trwa pandemia koronawirusa. Władze próbują zatrzymać chorobę i zapobiec za wszelką cenę gwałtownego rozprzestrzeniania zakażeń. W większości państw zaatakowanych przez wirus zamknięto granice, zakazano imprez masowych oraz zamknięto puby, kluby, kina, centra handlowe czy restauracje.

W Polsce ograniczono już swobodę poruszania w przestrzeni publicznej. Każdy mieszkaniec naszego kraju jest zobowiązany do przestrzegania nowych zasad kwarantanny.

Koronawirus w Polsce. Ilu mamy chorych?

Mimo kategorycznych działań rządu, liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce rośnie. Na szczęście nie tak gwałtownie jak jakiś czas temu w Chinach czy obecnie we Włoszech. Dzień 25 marca w naszym kraju zakończył się wynikiem 1051 zarażonych osób. 14 chorych zmarło.

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Przeczytaj także CD Projekt RED przekazał WOŚP 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, zdiagnozowano kolejne 34 przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone laboratoryjnie. Przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Niestety MZ podało także informacje o nowym przypadku śmierci w wyniku koronawirusa. Nie żyje 67-letni mężczyzna, pacjent szpitala w Koszalinie. Ponadto zmarł również zarażony 75-latek w Kaliszu, jednak bezpośrednią przyczyną jego śmierci nie był COVID-19.

Aktualnie suma osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1085. 15 osób zmarło.

Zobacz też: Książę Karol ma koronawirusa. Według mediów, na razie "czuje się dobrze" 

Tagi: koronawirus