Pogoda
23.03.2020 09:17

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia co kilka godzin podaje kolejne wieści z polskich laboratoriów. Liczba pacjentów zarażonych koronawirusem rośnie.

Koronawirus
foto: Piotr Matusewicz/East News

Na szczęście rokowania epidemiologów odnośnie zakażeń koronawirusem w Polsce się nie sprawdziły. Specjaliści jeszcze niedawno szacowali, że do niedzieli 22 marca w Polsce odnotujemy czterocyfrową liczbę zachorowań na COVID-19. Dziś już wiemy, że wówczas chorych było znacznie mniej, co nieco napawa optymizmem i oznacza, że w naszym kraju być może choroba rozwija się wolniej niż zakładano.

Koronawirus w Polsce. Ile osób choruje na COVID-19?

Niestety nie oznacza to, że zakażeń nie przybywa. Do dedykowanych szpitali zakaźnych wciąż zgłaszają się nowe osoby z objawami zarażenia. W Polsce wykonano tysiące testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Aktualnie w naszym kraju niemal 50 tysięcy osób zostało objętych kwarantanną. Trwa akacja "Zostań w domu", podjęto także decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół do świąt wielkanocnych. Wszystko po to, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Harvey Weinstein
Harvey Weinstein
Przeczytaj także Harvey Weinstein ma koronawirusa. Został odizolowany od reszty więźniów

22 marca 2020 roku zakończył się liczbą 634 zakażonych, 7 osób uznano za zmarłych w wyniku koronawirusa. W poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejne dane.

W Polsce pojawiło się kolejnych 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone laboratoryjnie przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Stan na 23 marca przed południem to 649 chorych i 7 osób zmarłych na koronawirusa.

Zobacz też: Keyboardzista Bon Jovi poinformował, że ma koronawirusa 

Tagi: koronawirus