Pogoda
20.07.2020 13:55

Rowerzysta potrącony śmiertelnie na ruchliwej warszawskiej ulicy. Obok była ścieżka rowerowa

Rowerzysta jadący ulicą zginął po potrąceniu przez bmw. Obok ulicy, którą jechał, wiodła świeżo otwarta ścieżka rowerowa - nie wiadomo, dlaczego z niej nie skorzystał.

rower uszkodzony w wypadku
foto: Shutterstock. Zdjęcie poglądowe

Miasta coraz intensywniej inwestują w infrastrukturę dla rowerzystów. Podczas budowy nowej ulicy, a także remontu starej, tworzone są obok niej ścieżki rowerowe, które mają zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania napędzanymi siłą mięśni jednośladami.

Zdarza się jednak, że drogi dla rowerów są przez cyklistów ignorowane. Jedna z takich decyzji doprowadziła właśnie w Warszawie do tragedii.

Sąd Rejonowy w Warszawie: Rowerzyści nie mogą jeździć po ulicy, gdy obok jest ścieżka rowerowa
Sąd Rejonowy w Warszawie: Rowerzyści nie mogą jeździć po ulicy, gdy obok jest ścieżka rowerowa
Przeczytaj także Sąd Rejonowy w Warszawie: Rowerzyści nie mogą jeździć po ulicy, gdy obok jest ścieżka rowerowa

Rowerzysta korzystające z roweru miejskiego został potrącony na ul. Żołnierskiej przez kierowcę jadącego bmw. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rowerzysta jechał ulicą mimo że obok była ścieżka rowerowa. Zginął potrącony przez bmw

Do wypadku doszło na ul. Żołnierskiej na warszawskim Rembertowie. Zdarzenie miało miejsce około godzi. 2:30 w nocy z soboty na niedzielę (18-19 lipca 2020). Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji przekazał informacje, jakie ustalili funkcjonariusze.

"

Kierowca samochodu marki BMW potrącił młodego rowerzystę, który poruszał się po drodze szybkiego ruchu. Siła uderzenia była tak duża, że rowerzysta zginął na miejscu. "

Policja zajmuje się ustalaniem okoliczności wypadku. Wiadomo, że wzdłuż ulicy Żołnierskiej biegnie nowa, dwukierunkowa ścieżka rowerowa, z której potrącony nie skorzystał. Funkcjonariusze sprawdzą ponadto, czy kierujący bmw jechał przepisowo i nie przekroczył prędkości.

Zobacz także: Nie żyje kobieta, która wywróciła się w Warszawie na hulajnodze. Jechała pod wpływem alkoholu i narkotyków 

Jadąc rowerem wybieram: