Rozmnażaj ryby, chodź po wodzie i nawracaj niewiernych w biblijnym modzie do „GTA V”

Sergiusz Kurczuk
25.09.2018 16:31
Rozmnażaj ryby, chodź po wodzie i nawracaj niewiernych w biblijnym modzie do „GTA V” Fot. SpeirsTheAmazingHD/YouTube

Zawsze marzyłeś, żeby zostać Synem Bożym? Dzięki jednemu z modów do „GTA V”, możesz poczuć się jak Jezus Chrystus.

Wątki religijne w grach komputerowych, to dość trudny temat. Tytuły, które starają się nawracać, zazwyczaj robią to bardzo nieumiejętnie, a inne produkcje, szczególnie te brutalne, wystrzegają się motywów chrześcijańskich, jak diabeł wody święconej. Wszystko z bardzo prostego powodu - by uniknąć zarzutu obrażania uczuć religijnych danej grupy wyznaniowej. Jezus występuje w grach bardzo rzadko, a szczególnie jako bohater, którym steruje gracz. Ten stan rzeczy postanowili zmienić fani „GTA V” i powołali do życia mod, w którym można poczuć się jak główny bohater Nowego Testamentu. 

„GTA V” - Jesus Christ Mod, czyli jak zostać Mesjaszem

Kiedy graczom znudzą się misje przygotowane przez studio Rockstar, albo nie chce im się grać w trybie online, zawsze mogą swobodnie poszwendać się po ogromnym świecie, jaki oferuje gra. Zamiast tego można też zainstalować mod, który odmieni rozgrywkę, wprowadzając ją na nowy poziom. Właśnie tego typu lifting „GTA V” oferują twórcy fanowskiego dodatku o nazwie Jesus Christ Mod. Co możemy robić jako Jezus?

Przede wszystkim nosić stylowe szaty i głosić Słowo Boże. W modzie pojawiło się kilkadziesiąt cytatów z Biblii, które wypowiada nasz bohater. Jeśli jednak wolicie czynić cuda, twórcy przygotowali cały szereg nadzwyczajnych umiejętności komputerowego Jezusa. Wskrzeszanie martwych? Jest! Nawracania niewiernych za pomocą Ducha Świętego? Oczywiście! Karmienie głodnych rybami? Ma się rozumieć! Skłanianie tłumów, by podążały za swoim Mesjaszem? A czy papież mieszka na Watykanie?

Pojawia się również jedna z najsłynniejszych właściwości Jezusa - chodzenie po wodzie. Trzeba tylko znaleźć odpowiednio głęboki zbiornik wodny. Ponadto w nowej aktualizacji twórcy dodali tryb, w którym komputerowy Chrystus poluje na pomioty z piekła rodem, zagrażające bezbronnym ludziom. Twórcy modu zastrzegają, że wszystkie nowe opcje powstały na podstawie zapisów w Nowym Testamencie. Mod można pobrać pod TYM linkiem całkowicie za darmo. 

To oczywiście nie jedyny mod do „GTA V”. Po premierze „Avengers: Infinity War” pojawił się dodatek pozwalający na wcielenie się w samego Thanosa, pisaliśmy też o modzie dodającym postać Magneto, King Konga i Godzillę oraz postacie z „Dragon Ball”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.