Rozszerzona rzeczywistość w Mapach Google dostępna w Polsce

08.08.2019 14:55
Rozszerzona rzeczywistość w Mapach Google dostępna w Polsce Fot. materiały prasowe Google

Google wprowadził do Polski nowy, widowiskowy sposób korzystania z podpowiedzi nawigacyjnych. Zamiast otrzymywać je na mapie, smartfony mogą wyświetlać wskazówki poruszania się nakładając je na obraz okolicy rejestrowany kamerą.

AR, czyli rozszerzona rzeczywistość, zadebiutowała w grach. Sztandarowym przykładem tytułu korzystającego z Augmented Reality jest Pokemon GO, tytuł umożliwiający polowanie na kieszonkowe potworki na ulicach miast na całym świecie.

Na rzeczywistą mapę okolicy nakładane są wirtualne obiekty, widoczne na ekranie smartfona. Niantic stale udoskonala swoje AR, co widać chociażby po grze Harry Potter: Wizards Unite, najnowszej produkcji studia.

Przeczytaj także

Rozszerzona rzeczywistość trafiła też do Map Google. Dzięki funkcji Live View drogę do miejsca docelowego możemy pokonać patrząc na wirtualne drogowskazy stawiane dla nas przez aplikację.

Mapy Google nawigują w Polsce z pomocą rozszerzonej rzeczywistości

Dzięki smartfonom żyjemy w przyszłości. Aplikacje nawigacyjne potrafią poprowadzić nas za rękę do wybranego miejsca, zapobiegając zgubieniu się po drodze czy przypadkowemu wybraniu znacznie dłuższej trasy.

Dzięki Live View na Mapach Google spacery do celu mogą teraz wyglądać znacznie bardziej widowiskowo. Opcja została właśnie udostępniona w Polsce.

Nie ma nic lepszego niż zwiedzanie nowego miasta na piechotę. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie zarówno zabytków, jak i klimatu danego miejsca. Czasem jednak może być trudno dokładnie stwierdzić, w którą stronę należy pójść. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View możecie teraz użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby to określić. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy poprowadzą Was najlepszą drogą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowaliśmy tę funkcję ze społecznością Lokalnych przewodników i użytkowników Pixela, a od tego tygodnia rozszerzamy wersję beta na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit. Ta nowa funkcja działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie.

Nie każdy jednak będzie mógł skorzystać z nowości. Funkcja Live View wymaga do działania smartfona wyposażonego w odpowiednie czujniki. Mają je praktycznie wszystkie telefony z wyższej półki, w przypadku tańszych (i mających już kilka lat) modeli opcja wyświetlania podpowiedzi na widoku okolicy będzie niedostępna.

Zobacz teraz: Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.