Pogoda
06.07.2017 11:58

Rusza pierwszy polski pub z e-sportem i piwem

7 lipca 2017 otwiera się pierwszy w Polsce pub e-sportowy – bywalcy będą mogli napić się piwa, obejrzeć transmisję z e-meczów oraz skorzystać ze stanowisk turniejowych. Osoby, która poza grami nie mają życia będą mogły też na miejscu coś zjeść.

Rusza pierwszy polski pub z e-sportem i piwem
foto: materiały prasowe

E-sport staje się w Polsce prawdziwym fenomenem – według statystyk, w naszym kraju jest 700 000 osób aktywnie kibicujących graczom komputerowym.

Ten potencjał nie zostaje niezauważony – kończy się pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej, a najlepsze polskie drużyny CS:GO zainicjowały powstanie ELIGI, która ma naprawdę ambitne – można nawet powiedzieć, że mocarstwowe – plany. Transmisje z turniejów, w których rywalizowali polscy gracze, pokazywane były nawet przez tradycyjne stacje telewizyjne.

Z myślą o miłośnika e-sportu powstał w Białymstoku bar Games United eSports Pub. Oprócz typowo barowych rozrywek – czyli alkoholu – odwiedzający będą mogli oglądać na żywo relacje najważniejszych międzynarodowych rozgrywek, zapoznać się z nowościami wydawniczymi w akcji (premierowe gry ma dostarczać Cenega, CDP i Techland), a nawet kibicować na żywo zawodnikom grającym na specjalnej arenie.

"

W pubie znajduje się scena wyposażona w profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz 10 potężnych komputerów gamingowych stworzonych przy współpracy z MSI oraz Optimus. Każde stanowisko gamingowe wyposażone jest także w 34-calowy monitor LG 34UC97G 144 Hz oraz najwyższej klasy peryferia dla graczy. Pub zaopatrywany jest w szerokopasmowe, dedykowane łącze światłowodowe przez lokalnego dostawcę internetu, firmę KOBA. "

Sprzęt będzie służył nie tylko starciom profesjonalnych graczy – także fani e-sportu będą mogli brać osobiście udział w specjalnych wydarzeniach. Stanowiska będzie można zarezerwować z myślą o mniej lub bardziej przyjacielskim starciu.

Spytaliśmy, czy w pubie będzie można jednocześnie raczyć się urokami trunków i gier. Oto, co usłyszeliśmy od Mateusza Szukajta z agencji Galaktus, współwłaściciela pubu:

"

Można pić i grać, oby odpowiedzialnie i zgodnie z zasadami fair-play - jeśli gramy w Fifę na Xboksie i piwkujemy, to przeciwnik siedzący obok też musi piwkować ;)  "

Taka deklaracja otwiera drogę do następnego pytania - czy podczas parowania zawodników jednym z kryteriów będzie zbliżona zawartość alkoholu we krwi.

Raczący się odpowiednio schłodzonymi napojami kibice mogą liczyć na 70 miejsc siedzących – pub ma łącznie 200 metrów kwadratowych powierzchni. Transmisje będą pokazywane na telewizorach i z wykorzystaniem projektorów.

Pub zaprasza nie tylko głosicieli supremacji komputerów PC nad konsolami – na graczy czeka 8 Xboksów One, coś dla siebie znajdą także zwolennicy planszówek.

Impreza inauguracyjna, zapowiedziana na godz. 18:00 7 lipca 2017 roku, zapowiada się ciekawie – będą w niej mogli wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Z atrakcji Games United eSports Pub będzie można korzystać po ukończeniu 16. roku życia.

Osoby, dla których wieczorny wypad do Białegostoku wydaje się być zbyt daleką eskapadą muszą uzbroić się w nadzieję i cierpliwość - niewykluczone, że podobne lokale będą otwierane sukcesywnie także w innych polskich miastach.

Gracie czasem w stanie upojenia alkoholowego?

Najmodniejsza odzież sportowa męska

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry