Pogoda
21.11.2016 14:30

Rusza polska telewizja o graniu w gry

Zmagania e-sportowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne – zostało to dostrzeżone przez producentów telewizyjnych, którzy zapowiedzieli stworzenie kanału transmitującego najważniejsze rozgrywki z całego świata.

Rusza polska telewizja o graniu w gry
foto: kadr z wideo

Polacy pokochali profesjonalne granie – rozgrywane w katowickim spodku mistrzostwa Intel Extreme Masters przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców. Fenomenem zaczęły się interesować nawet polskie kluby sportowe – Legia Warszawa oficjalnie uruchomiła sekcję e-sportową rozegranym na łazienkowskiej turniejem.

Duże nadzieje z e-sportem wiąże CD Projekt RED – studio nie ukrywa, że liczy na używanie wiedźmińskiej karcianki GWINT w profesjonalnych rozgrywkach. O naszych wrażeniach z grania w znajdujący się w fazie betatestów tytuł pisaliśmy w tej relacji.

E-sport TV ma zacząć nadawanie w pierwszym kwartale 2017 roku, próbnych emisji można spodziewać się jeszcze przed końcem 2016. Nie zdradzono jeszcze, w jaki sposób będzie można oglądać telewizję, biorąc jednak pod uwagę, że w lipcu 2016 roku KRRiTV zgodziła się na zmianę koncesji nienadawanego jeszcze kanału satelitarnego Next Sport 3D i zmienienie nazwy na E-sport TV, wszystko wydaje się być jasne.

Według szacunków twórców E-sport TV – spółki Astro i Grupy Gamerock – w Polsce rozgrywki e-sportowe ogląda już ponad milion osób. W ramach działającego 24 godziny na dobę kanału będzie można obejrzeć zarówno bezpośrednie transmisje z rozgrywek, jak i materiały związane z grami.

"

Głównym punktem ramówki E-sport TV będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. "

Nowa telewizja zdążyła już pochwalić się pomysłami na prezentowane treści – wygląda na to, że widzowie będą mogli decydować przez głosowanie co dokładnie chcą oglądać.

Stacja pochwaliła się, że to właśnie w jej studiu realizowany był turniej GEFORCE CUP.

Będziecie oglądać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry