Pogoda
23.04.2019 14:28

Ruszyła Hulaj – polska wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych na minuty

Hulajnogi Hulaj nie pozostawiają swoim malowaniem ani krzty wątpliwości co do swojego pochodzenia – wypożyczalnia postawiła na biało-czerwone barwy. Swojski Hulaj jest tańszy od zagranicznej konkurencji.

hulajnoga Hulaj
foto: materiały prasowe

Wypożyczalnia Hulaj zadebiutowała w Krakowie – na chodniki miasta trafiło 200 elektrycznych pojazdów. Ich liczba niestety błyskawicznie się przerzedziła – w sieci można znaleźć zdjęcia pokazujące hulajnogę zatopioną w nurcie Wisły.

hulaj_wypozyczalnia_03

Takie przyjęcie nowego operatora staje się powoli polską tradycją – podobne fotografie widzieliśmy po staecie Lime, a podczas sesji zdjęciowej testowanych przez nas hulajnóg elektrycznych w warszawskim parku natrafiliśmy na pojazd Bird, z którego wybebeszono akumulatory.

Ryzyko trafienia na osobę, która nie potrafi kulturalnie korzystać z powierzonej mu hulajnogi, nie zniechęca wypożyczalni – do walki o klientów dołączyła właśnie nowa, tym razem rdzennie polska firma.

Elektryczne hulajnogi
Elektryczne hulajnogi
Przeczytaj także Hulajnogi elektryczne w Warszawie: Jak wypożyczyć sprzęt Lime, Hive, Bird, Hulaj, CityBee? [CENNIK, ZASADY]

Hulaj – cennik wypożyczalni hulajnóg elektrycznych

Opłata startowa „za kłapnięcie drzwiami” wynosi w przypadku Hulaj 1 zł – to mniej, niż w przypadku Lime, Hive i Bird. Za każdą minutę jazdy trzeba zapłacić 49 groszy.

Opłaty można uiszczać na dwa sposoby – podpinając do aplikacji kartę płatniczą, z której pobierana jest opłata po zakończeniu kursu, lub uzupełniając konto przepłacone o jedną z proponowanych kwot.

Może to być 20 zł, 50 zł (plus 5 zł w bonusie), 100 zł (plus 15 zł w bonusie) lub 150 zł (z dodatkowymi środkami przypisywanymi do konta w wysokości 30 zł).

hulaj_wypozyczalnia_02

Hulaj zamierza szybko ruszyć na podbój kolejnych miasta – po rodzimym Krakowie biało-czerwone hulajnogi mają trafić do Poznania, Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

Wypożyczalnia chwali się, że zupełnie odmiennie podchodzi do kwestii ładowania pojazdów.

"

Nasze hulajnogi posiadają wymienną baterię! Dzięki powyższej funkcji, nie zabieramy hulajnóg do centrali by je naładować. Zmniejszyliśmy użycie pojazdów dostawczych do minimum. Technik może wymienić baterię na miejscu. Dojeżdżając do niej np. hulajnogą. Zdecydowanie zmniejsza to emisję spalin pojazdów, obsługi. "

Takie rozwiązanie może mieć też niestety mniej korzystne konsekwencje – Lime przyznał nam nieoficjalnie, że hulajnogi wypożyczalni znikają w nocy z chodników po części w trosce o ich bezpieczeństwo.

Zobacz także: >> Polska hulajnoga elektryczna pojedzie ponad 100 km/h <<

Z wypożyczalni Hulaj można korzystać po pobraniu aplikacji na telefon, dostępnej w sklepie Google Play oraz w App Store.

Z której wypożyczalni będziecie korzystać?

Tagi: Gadżety