Ruszyła Polska Liga Esportowa

Michał Tomaszkiewicz
09.05.2017 11:22
Ruszyła Polska Liga Esportowa Fot. kadr z wideo

Siedem rozgrywanych co tydzień kolejek, a następnie faza play-off i finał – Polska Liga Esportowa wystartowała oficjalnie z pierwszym sezonem. Pierwsze mecze już za nami.

Wszystko ma działać jak w zegarku – miłośnicy CS:GO powinni rezerwować czas na kibicowanie zmaganiom w niedziele i poniedziałki, mecze LoL odbywać się będą w poniedziałki i wtorki. Pierwsza kolejka to odpowiednio 7 i 8 oraz 8 i 9 maja 2017 roku.

Łączna pula nagród w rozgrywkach to 240 000 zł. Wygrane i premie wypłacane są za punkty zdobywane w poszczególnych meczach – wygrana daje 1200 zł, remis 600 zł. Na spora sumę mogą liczyć zwycięscy PLE.

Polska Liga Esportowa ma być nową jakością w Polsce – to zorganizowane, cykliczne rozgrywki z góry znanym i przestrzeganym terminarzem spotkań. O tym, że jest to ważna nowość, przekonuje mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo, organizatora PLE:

Sztywny harmonogram transmisji jest nowością na polskim rynku e-sportowym i pozwala lepiej zorganizować czas, zarówno uczestniczącym drużynom, jak i oglądającym. Harmonogram zbliża nas o kolejny krok do telewizyjnego standardu prowadzenia transmisji.

Tak wygląda terminarz rozgrywek:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Już w pierwszej kolejce nie pobyło się bez ciekawych wyników – TeamKinguin zremisował z PRIDE, a ozdobą spotkania były takie oto akcje:

Rozgrywki CS:GO skomentują Piotr „Izak” Skowyrski, Patryk „Easy” Dzięcioł oraz Łukasz „Prawus” Ganczewski. Natomiast mecze LoLa obejrzycie z komentarzem Damiana „Nervariena” Ziaji, Norberta „Disa” Gierczaka i Łukasza „Leo” Mirka. Transmisję można śledzić śledzić na twitch.tv/esportnow.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.