Pogoda
20.06.2016 15:49

Produkcja iPhone’a 7 ruszyła?

Według plotek tajwański Pegatron rozpoczął już wytwarzanie iPhone’a 7. Premiera handlowa smartfona spodziewana jest we wrześniu 2016 roku.

Produkcja iPhone’a 7 ruszyła?
foto: kadr z wideo

Wczesne rozpoczęcie przygotowań nie powinno dziwić – miłośnicy smartfonów z jabłkiem na obudowie lubią otrzymywać najnowsze wersje iPhone’a najszybciej jak to tylko możliwe. Oznacza to konieczność przygotowania sporych zapasów.

Jak dużych? Gdy w 2015 roku Apple pokazało odświeżone modele iPhone 6S i iPhone 6S Plus, w dniu premiery zakupiło je 13 mln osób. Producent liczy zapewne, że podobnym zainteresowaniem będzie cieszyć się także nowa generacja smartfonów.

Według przecieku, masowa produkcja wystartowała w wolnym tempie – pozwoli to doszkolić pracowników oraz dopracować proces wytwarzania. Jego opanowanie nie jest proste, jako że wymaga synchronizacji z wieloma poddostawcami – jak wyliczono, komponenty iPhone’a przemierzają nawet 800 tys. km zanim zostaną ostatecznie złożone w działających produkt.

Pegatron to nowy partner Apple – wcześniej iPhone’y pochodziły z chińskich fabryk należących do Foxconna. Teraz produkcja została podzielona pomiędzy Tajwan – gdzie ma powstawać iPhone 7 z ekranem o przekątnej 4,7 cala– oraz Chiny (dotychczasowy kontrahent będzie wytwarzał iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus z wyświetlaczem 5,5 cala).

Wraz z tą informacją pojawiły się nowe przecieki dotyczące obu modeli – podobno można spodziewać wprowadzenia obsługi 2 kart SIM jednocześnie. Nie wiadomo za to, do których wersji smartfonu Dual SIM miałby trafić.

Wśród ostatnich domniemywań o nowych telefonach Apple znalazła się za to informacja o zamiarze wprowadzenia niebieskiej wersji kolorystycznej smartfona.

Niepewny wydaje się być w dalszym ciągu los dwóch innych rozwiązań – podwójnego aparatu fotograficznego, który miał zawitać do iPhone 7 Plus (mogącego się też nazywać „Pro”), oraz zrezygnowania z gniazda minijack (model Moto Z z dźwiękiem przenoszonym przez gniazdo miniUSB typu C zaprezentowało już Lenovo). Analiza nieoficjalnych zdjęć oraz ilustracji nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o decyzję Apple w tych sprawach.

Wiadomo za to, że w produkcyjnej wersji nie znajdzie się żadne z koncepcyjnych rozwiązań przygotowanych przez miłośników smartfonów Apple – najlepsze z nich zebraliśmy w artykule TOP 10 wyobrażeń fanów o iPhone 7. Co ciekawe, niektóre z prezentowanych pomysłów zostały przez producenta z Cuppertino opatentowane.

Którą z plotek o iPhone 7 chcielibyście widzieć spełnioną?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple Technologia