Pogoda
22.10.2019 10:42

Zobaczcie test latającej taxówki w Niemczech. Może osiągnąć prędkość nawet 300 km/h [WIDEO]

Nowy rodzaj miejskiego transportu ma być nie tylko lepszy dla klimatu, ale też szybki i ekscytujący.

taxi latające
źródło: materiały prasowe, Lilium

Startup Lilium zakończył właśnie pierwszy etap swoich testów. Ich "Lilium Jet" lata, startuje, ląduje i osiąga prędkość ponad 100 km/h. Firma postanowiła podzielić się z mediami najnowszym nagraniem, w którym chwalą się rozwojem swojego produktu. Lilium, oprócz udostępnienia video, poinformowała również, że posiada już pierwszy dedykowany zakład produkcyjny. Ten znajduje się w Monachium i posiada aż 3000m2. Firma wierzy, że rocznie będzie powstawało w nim co najmniej 500 taksówek.

Latająca Taxi w 2025

Lilium pracuje nad swoją maszyną z pionowym startem i lądowaniem od kilku lat. Ich prototyp został zaprezentowany mediom na początku 2019 roku. W najnowszym nagraniu możemy zobaczyć, że taksówka jest w stanie zarówno unosić się w miejscu, jak i latać poziomo. A dodatkowo "Jet" osiąga prędkość ponad 100 km/h.

waymo
waymo
Przeczytaj także Pierwsze autonomiczne taksówki wyjadą na ulice jeszcze w tym miesiącu. Uberowi rośnie wielki konkurent

Lilium Jet posiada 36 elektrycznych silników, które zapewniają mu 2000 koni mechanicznych. Docelowo taksówka będzie mogła latać z prędkością nawet 300 km/h. Na raz będzie mogło nią podróżować pięć osób (poza kierowcą). I co najważniejsze maszyna może poszczycić się zerową emisją operacyjną.

Firma ma nadzieję, że pierwsze komercyjne loty Jetem nastąpią już w 2025 roku. Do tego czasu chcą tworzyć w swojej fabryce kilkaset pojazdów rocznie.

Zdecydowalibyście się przetestować taką formę transportu, gdyby była okazja?

Zobacz także: Policja w Paryżu zatrzymała latającą taksówkę

Tagi: Gadżety