Pogoda
12.05.2020 14:13

Ryanair zapowiada powrót lotów. Będą jednak nowe zasady

Branża turystyczna przeżywa prawdziwy kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Aby ratować sytuację, niektóre linie lotnicze postanawiają powracać do działalności, ale na nowych zasadach.

Ryanair zapowiada powrót lotów. Będą jednak nowe zasady
foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Sieć linii lotniczych Ryanair ogłosiła 12 maja 2020 roku, że planuje przywrócić około 40% pierwotnego rozkładu lotów. Prezes firmy, Eddie Wilson wyjaśnił, że powrót do latania ma się odbyć już 1 lipca 2020 roku, pod warunkiem, że zniesione zostaną restrykcje, które są nałożone na wewnątrzunijne loty - te zostały ustalone przez rządy poszczególnych krajów. Ważne jest też to, by lotniska spełniały odpowiednie wymagania dot. bezpieczeństwa. 

Ryanair wraca do latania

Jak w oficjalnym oświadczeniu poinformował Wilson:

"

To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy. "

przejście graniczne w Medyce
przejście graniczne w Medyce
Przeczytaj także Urzędy przestały wydawać paszporty. „I tak nie można wyjechać z kraju”

Prezes linii lotniczych zapowiedział, że na pokładach samolotów obowiązywać będą nowe zasady. Co to oznacza? Przede wszystkim zwiększenie rygoru sanitarnego - ten ma pomóc w przystosowaniu się klientów do zasad "nowej normalności". Przykładami mogą być: ograniczenie kolejek do toalety i udostępnianie ich jedynie na żądanie pasażera.

Wszyscy uczestnicy lotu będą mieli obowiązek nosić maseczki ochronne, a przed wylotem wszyscy będą mieli mierzoną temperaturę. Zmiany dotkną również części gastronomicznej - w samolotach mają być oferowane tylko i wyłącznie przekąski paczkowane i napoje w butelkach, zaś płatność będzie się odbywała tylko drogą bezgotówkową. Wszystko po to, by zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Eddie Wilson wskazał również na rynek azjatycki, jako przykład dobrego wdrożenia nowych obowiązków:

"

Ryanair będzie ściśle współpracował z organami zdrowia publicznego w celu zapewnienia, że loty spełniają, w miarę możliwości, skuteczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Jak już pokazano w Azji, kontrole temperatury oraz maseczki/osłona nosa i ust są najskuteczniejszymi sposobami osiągnięcia tego celu na krótkich dystansach (1 godzina) na jednolitym rynku europejskim. "

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz
Przeczytaj także Macierewicz: koronawirusa należy interpretować jako zagrożenie użycia broni biologicznej
Tagi: Newsy koronawirus