Rysownik Marvela wyjaśnił dlaczego Venom ma taki długi jęzor

Kamil Kacperski
02.05.2018 11:30
Rysownik Marvela wyjaśnił dlaczego Venom ma taki długi jęzor Fot. kadr z wideo

Erik Larsen, który zajmował się rysowaniem marvelowskiego antybohatera/złoczyńcy, wytłumaczył genezę powstania długiego jęzora Venoma. Według niego był to wypadek przy pracy.

„Venom” z Tomem Hardym w roli głównej zbliża się do kin wielkimi krokami. W kwietniu 2018 roku, Sony udostępniło drugi zwiastun produkcji, w którym w końcu mieliśmy okazję zobaczyć tytułowego antybohatera. Fani byli raczej zadowoleni z tego, w jaki sposób wygląda Venom, ale i tak rozgorzały dyskusje dotyczące wizualnej strony nadchodzącego filmu o marvelowskiej postaci. 

Do rozmowy dołączył się Erik Larsen, współzałożyciel Image Comics, a także były rysownik Marvela, który miał okazję pracować nad pierwszymi komiksami o Venomie. Na swoim profilu na Facebooku artysta pokrótce wytłumaczył dlaczego antyheros ma taki długi jęzor, który na przestrzeni lat stał się jednym ze znaków rozpoznawczych postaci:

Nieopowiedziana (?) historia powstania jęzora Venoma.

Jak pewnie wszyscy wiecie, Todd McFarlane był pierwszym człowiekiem, który narysował Venoma na potrzeby serii „The Amazing Spider-Man”, którą potem po nim przejąłem.

Lata temu, McFarlane przygotwał okładkę „Spider-Mana vs. Venoma”, który zbierał wszystkie historię, które miał okazje narysować. Widzimy na niej Venoma, któremu z pyska wystaje jęzor. 

Nie kupiłem tej książki, bo miałem wszystkie poprzednie komiksy. Zrozumiałem jednak, że Todd zaczął rysować go z widocznym językiem.

Postanowiłem pójść o krok dalej i dać Venomowi nawet większy i bardziej szalony jęzor. Nie miałem wtedy pojęcia, że Todd nie zrobił z nim nic specjalnego - to był zwyczajny, całkiem pokaźny język.

Przez lata byłem chwalony za ten jęzor i przyznawałem wtedy, że przecież to Todd zrobił go na potrzeby tej okładki. Wyobraźcie sobie, jak w końcu po latach zobaczyłem jego okładkę i wyglądała zupełnie inaczej niż ją zapamiętałem. Okazało się, że TO JA narysowałem mu ten świrnięty jęzor!

Film Venom - kiedy premiera?

Larsen dołączył do swojego posta kilka zdjęć z przeszłości, wśród których znalazł się jeden z jego pierwszych rysunków Venoma, pochodzący z komiksu „The Amazing Spider-Man #347”. W tym zeszycie, Venom więzi Spidey'ego na wyspie i zaczyna grać z nim w chorą wersję kotka i myszki. Ich pokręcona zabawa pokazuje nowe umiejętności symbiota, który może zmienić swój kształt tak, by przypominał wodę lub pień drzewa, co pozwala złoczyńcy być praktycznie niewidocznym dla Pajączka. To właśnie na tym komiksie bazowali praktycznie wszyscy następni twórcy, którzy pracowali nad Venomem. 

Filmową wersję Venoma będziemy mieli okazje zobaczyć już 5 października 2018 roku, bo właśnie wtedy w kinach pojawi się film z Tomem Hardym w roli głównej. Reżyserią zajmuje się Ruben Fleischer.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.