Rząd ogłosił poluzowanie obostrzeń na wakacje. Dobra wiadomość dla branży koncertowej

10.06.2021 16:09
Mateusz Morawiecki Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Sprawdźcie, jakie zmiany w obostrzeniach zapowiedział premier w związku z nadchodzącymi wakacjami.

10 czerwca 2021 odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, który ogłosił, że 26 czerwca zajdą zmiany w obostrzeniach na okres wakacji. Z powodu sporego spadku nowych zakażeń koronawirusem, obostrzenia zostaną mocno poluzowane. Co się zmieni pod koniec czerwca? Mamy dobre wiadomości dla osób, które tęsknią za koncertami.

Polecamy

Rząd ogłosił poluzowanie obostrzeń na wakacje. Dobra wiadomość dla branży koncertowej

Jak podaje PAP, Morawiecki na konferencji prasowej mówił o znoszeniu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19. Najważniejszą informacją dla osób spragnionych koncertów jest wiadomość, że od 26 czerwca na obiektach sportowych i koncertach zostanie zwiększony limit do 50 proc. miejsc.

Od 13 czerwca w kościołach będzie dopuszczalna połowa zajętych miejsc dla wiernych. Premier ocenił, że taka decyzja wyrównuje warunki "w stosunku do niektórych innych instytucji i tych warunków, które gdzie indziej obowiązują".

Natomiast od 26 czerwca na targach oraz konferencjach będzie obowiązywać limit 1 osoba na 10 m2. Co więcej w hotelach będzie możliwy poziom 75% zajętych miejsc, przy czym niewliczane są w to dzieci do 12. roku życia.

Należy również pamiętać, że do podanych wyżej limitów nie wliczają się osoby zaszczepione.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.