Rząd wprowadza lockdown na terenie całej Polski. Koniec z zakupami i rozrywką

Joanna Chojnacka
17.03.2021 15:57
Adam Niedzielski Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Decyzja rządu w sprawie nowych obostrzeń właśnie zapadła. Władze wprowadzają całkowity lockdown na terenie Polski.

Nie dane nam było długo nacieszyć się otwartymi kinami, teatrami oraz galeriami sztuki. Trzecia fala pandemii przybrała na sile, a rząd podjął decyzje o ponownym zaostrzeniu obostrzeń.

Lockdown w całej Polsce. Od kiedy? Jakie obostrzenia?

Od 20 marca w całym kraju będzie obowiązywał lockdown. Jak twierdzą władze, sytuacja epidemiologiczna jest na tyle poważna, że inna decyzja nie wchodziła w grę. Co się zmieni?

Polecamy

Od najbliżej soboty przestaną działać kina, teatry, galerie handlowe, hotele i obiekty sportowe w całym kraju. Nauka w klasach 1-3 będzie wyłącznie zdalna.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił podczas konferencji prasowej, że zakażeń koronawirusem przybywa. Tylko dzisiaj (17 marca) odnotowano przeszło 25 tysięcy nowych przypadków zakażenia. Według władz trzeba było reagować natychmiast.

Niedzielski twierdzi, że przyczyną rozwijającej się pandemii i silnej trzeciej fali choroby jest brytyjska mutacja koronawirusa.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 9 kwietnia.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.