Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Cmentarze jednak będą zamknięte
30.10.2020 16:01
Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Cmentarze jednak będą zamknięte Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Cmentarze będą zamknięte na kilka dni. Jakie nowe obostrzenia wprowadza polski rząd?

Wiele osób zastanawiało się, czy w związku z pandemią koronawirusa polski rząd zdecyduje się na zamknięcie cmentarzy. W końcu dostaliśmy odpowiedź na to nurtujące wielu Polaków pytanie. 30 października 2020 odbyła się kolejna konferencja polskiego rządu. Premier Morawiecki ogłosił, że od soboty 31 października do 2 listopada 2020 cmentarze będą zamknięte.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Cmentarze jednak będą zamknięte

Jak podaje PAP, podczas konferencji premier Morawiecki wyjaśnił:

Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób.

Przeczytaj także

Ministerstwo Zdrowia podało 30 października 2020 informację o 21 629 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju.

Morawiecki powiedział również, że pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, od poniedziałku mają pracować zdalnie. O przejście na pracę zdalną także w firmach, premier zaapelował do szefów przedsiębiorstw.

Co więcej, premier Morawiecki zwrócił uwagę, że zdrowie i życie seniorów jest "najbardziej zagrożone", co "wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności".

Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji, dyspozycji bardzo mocnej, żeby seniorzy pozostali w domu, żeby przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie. Wszyscy z państwa, którzy mogą zostać w domu i nie muszą w ogóle udawać się na zakupy czy gdzieś w celach bytowych, żeby pozostali w domach. Solidarnościowy Korpus Wsparcia seniorów ma służyć tym, którzy się zgłoszą.

Jak podaje PAP, premier dodał, że seniorzy mają "nie spotykać się z dziećmi, wnukami, z młodzieżą".

Zobacz także: Odkryto tajemniczy "klucz" na powierzchni koronawirusa. Przypomina ten w Eboli, HIV i ptasiej grypy 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.