Rząd zniesie zakaz handlu w niedzielę. Chce ratować sklepy przed koronawirusem

18.03.2020 15:56
Rząd zniesie zakaz handlu w niedzielę. Chce ratować sklepy przed koronawirusem Fot. Jakub Kaminski/East News

Zakaz handlu w niedzielę stanie się kolejną ofiarą epidemii COVID-19. Rząd zapowiedział, że przeciwdziałając negatywnym skutkom gospodarczym walki z koronawirusem SARS-CoV-2 skasuje tymczasowo niedziele bezhandlowe.

Zamiar został ogłoszony podczas prezentowania założeń tarczy antykryzysowej, która ma uchronić Polskę przed negatywnymi skutkami ekonomicznymi działań podjętych w ramach walki z epidemią COVID-19.

Jednym z filarów inicjatywy ma być ratowanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach, które przez koronawirusa SARS-CoV-2 stracą płynność finansową. Państwo będzie dorzucać się do pensji pracowników, którzy dzięki temu nie będą musieli obawiać się zwolnienia.

Przeczytaj także

W ramach ratowania gospodarki czasowo przywrócony ma być handel w niedzielę, ograniczony ponad rok temu.

Koniec niedziel bez handlu. Rząd walczy ze skutkami koronawirusa

Czasowe zawieszenie zakazu handlu w niedzielę zostało wymienione jako jedno z działań mających wspomóc polską gospodarkę oraz zapewnić większe bezpieczeństwo pracownikom. Jest elementem pakietu osłonowego dla przedsiębiorstw.

Dzięki dodatkowemu dniowi na prowadzenie biznesu sklepy mają zwiększyć swoje obroty, co pozwoli zmniejszyć straty powodowane przez walkę z koronawirusem. Dodatkowy dzień na robienie zakupów ma także uspokoić klientów i powstrzymać ich przez szturmowaniem placówek handlowych w soboty. Właśnie w te dni obecnie sklepy odnotowują największy ruch.

Nie ma jeszcze informacji, od kiedy zakaz handlu w niedzielę będzie uchylony. Ustawy umożliwiające wprowadzenie rozwiązań tarczy antykryzysowej mają być gotowe do 20 marca 2020, muszą jeszcze zostać przyjęte przez Sejm, Senat i podpisane przez prezydenta.

Zobacz także: Pandemia COVID-19 potrwa 18 miesięcy. Odtajniono raport dla rządu USA 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.