Rzecznik MZ: "Warszawa w żółtej strefie od soboty". Jakie obostrzenia czekają stolicę?
07.10.2020 12:05
Rzecznik MZ: "Warszawa w żółtej strefie od soboty". Jakie obostrzenia czekają stolicę? Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Warszawa prawdopodobnie znajdzie się w żółtej strefie jeszcze w tym tygodniu - tak twierdzi rzecznik MZ. Jakie obostrzenia czekają stolicę?

Jak podaje PAP, Rzecznik MZ twierdzi, że Warszawa od 10 października 2020 może znaleźć się w żółtej strefie. Co więcej w ponad 100 powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia.

Rzecznik MZ: "Warszawa w żółtej strefie od soboty". Jakie obostrzenia czekają stolicę?

Województwo mazowieckie od kilku dni znajduje się na 1. pozycji pod względem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 7 października 2020 Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce wykryto Covid -19 u 3003 osób, zaś w województwie mazowieckim potwierdzono 527 nowych przypadków.

Przeczytaj także

Co za tym idzie, Warszawa prawdopodobnie od soboty, 10 października 2020 znajdzie się w żółtej strefie. Jakie obostrzenia się z tym wiążą? W strefie żółtej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu, natomiast zgromadzenia są ograniczone do 75 osób. Na targach oraz konferencjach obowiązuje limit jednej osoby na 4 m kw, zaś na siłowniach limit przewiduje jedną osobę na 7 m kw. W kinach może być zajętych 25 % miejsc.

Przeczytaj także
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.