SEGA Mega Drive i Atari 2600 w Lidlu. Idealny prezent dla gracza?

03.12.2019 10:32
SEGA Mega Drive i Atari 2600 w Lidlu. Idealny prezent dla gracza? Fot. materiały prasowe Lidl

Patrząc na gazetkę Lidla można dojść do wniosku, że coraz bliżej święta. Serce każdego miłośnika gier zabije na pewno mocniej widząc dwie ciekawe propozycje, które idealnie wyglądałyby jako prezent pod choinką: odświeżone konsole Atari 2600 oraz SEGA Mega Drive.

Nostalgia to potężna siła. Wzruszenie wywołane starymi dobrymi czasami potrafi skłonić do sięgnięcia do portfela, żeby dzięki kupionym gadżetom poczuć się tak samo szczęśliwym, jak było w dzieciństwie.

Moda na retro na dobre dotarła do branży gier. Nintendo przetarło szlaki, pokazując odświeżone i przystosowane do pracy ze współczesnym sprzętem konsole NES Mini i SNES Mini. Otworzyło to oczy innym producentom, którzy także postanowili wywołać łzy wzruszenia u klientów.

SEGA Mega Drive nie była szczególnie popularna w Polsce, jednak zestaw gier dołączanych do wersji mini 16-bitowej konsoli sprawia, że warto się nad nią zastanowić, szczególnie jeśli grało się kiedyś na automatach.

Przeczytaj także

Atari 2600 w nowej wersji to propozycja dla prawdziwych koneserów. Razem z pierwszą w historii popularną domową konsolą do gier sprzedawane jest 110 tytułów, jednak granie w nie dziś może okazać się dużym estetycznym wyzwaniem.

SEGA Mega Drive i Atari 2600 w Lidlu. Odświeżone konsole po 299 zł

SEGA Mega Drivei Atari 2600 mają trafić do sprzedaży od 9 grudnia 2019 roku.

lidl_atari_sega_02 Fot. foto: materiały prasowe Lidla

Atari 2600, które ma trafić do Lidla, to najprawdopodobniej bliski krewny zaprezentowanej w 2019 roku konsoli Atari Flashback X. Wygląd sprzętu wzorowany jest na pionierskim sprzęcie, a grafika wyświetlana w rozdzielczości 720p, dzięki czemu można z niej korzystać z nowoczesnymi telewizorami (ma wyjście HDMI).

Wśród 110 wbudowanych gier znajdują się między innymi:

  • Adventure
  • Asteroids
  • Centipede
  • Chopper Command
  • Frogger
  • Missile Command
  • Pitfall!
  • Space Invaders
  • River Raid
  • Yars’ Revenge

Do odświeżonego konsoli Atari 2600 dodawane są dwa joysticki. Sprzęt pozwala na przewijanie gier, dzięki czemu można wygodnie naprawić błąd, którego oryginalna wersja konsoli by nie wybaczyła.

SEGA Mega Drive Flashback HD oferuje z kolei oferuje 42 gry, z których wiele zaskarbiło sobie status kultowych. Nie jest to co prawda kolekcja z SEGA Mega Drive Mini, jednak i tutaj będzie można znaleźć  kilka naprawdę ciekawych tytułów.

Przeczytaj także

Do sprzętu dodawane są dwa kontrolery. Konsolki sprzedawane są zazwyczaj nawet o 100 zł drożej, niż trzeba będzie za nie zapłacić w Lidlu.

Zobacz także: Sony PlayStation Classic – pudełko zwane nostalgią [TEST] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.