Sąd skazał mężczyznę za oszustwa w Overwatch

Michał Tomaszkiewicz
27.06.2018 14:43
Sąd skazał mężczyznę za oszustwa w Overwatch Fot. materiały prasowe

Koreańskie sądy nie cackają się z oszustami w grach – 28-letni mężczyzna, który sprzedawał oprogramowanie ułatwiające grę w Overwatch, usłyszał wyrok jednego roku więzienia. Na razie w zawieszeniu, ale jeśli na jaw wyjdą jego inne grzeszki – na pewno trafi za kraty.

Azjaci podchodzą do gier komputerowych bardzo poważnie, często osiągając wyniki, o których gracze z Europy mogą tylko pomarzyć. W przypadku zawodowców daje o sobie znać talent i predyspozycje fizyczne, osoby grające dla rozrywki lubią sobie ułatwiać zadanie stosując dodatkowe oprogramowanie do oszukiwania gry.

Zjawisko jest tak bardzo rozpowszechnione w Chinach, że Dell podczas prezentowania w Państwie Środka swoich laptopów gamingowych wprost podawał, że zwiększona moc obliczeniowa pozwala na uruchomienie kilku dodatkowych wspomagaczy bez wpływania na płynność rozgrywki.

W Południowej Korei ten problem też występuje – rząd postanowił jednak coś z nim zrobić. Obowiązujące w tym kraju prawo daje bowiem możliwość karania osób, które łamią prawa własności intelektualnej, a za takie zdarzenie uważane jest stosowanie oprogramowania zewnętrznego wpływającego na działanie gry.

Rok w zawieszeniu za sprzedawanie aimbota do Overwatch

Mężczyzna, który trafił przez sąd, stworzył i sprzedawał aimbota – program, który wyręcza gracza w celowaniu. Jak wynika z doniesien koreańskich mediów, na sprzedaży oprogramowania do oszukiwania zarobił w ciągu kilku lat nawet 180 000 dolarów.

Nowelizacja prawa uchwalona w Korei Południowej w 2017 roku umożliwia ukaranie osób tworzących i sprzedających oprogramowanie do oszukiwania w grach karą wynoszącą maksymalnie dwa lata pozbawienia wolności oraz grzywną w wysokości do 18 000 dolarów.

Blizzard znany jest z twardej walki z producentami oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie w grach – wcześniej pozwał między innymi niemieckiego producenta aplikacji Watchover Tyrant. Sąd zdecydował o przyznaniu twórcom Overwatch odszkodowania w wysokości 8,6 mln dolarów.

Studio stara się zapewnić, że sukces w grze będzie zależeć tylko od umiejętności, a nie od oszustw, które się stosuje – wszystko po to, żeby gracze nie poczuli się zniechęceni starciami, w których przegrywają z osobami stosującymi cheaty.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.