Pogoda
01.02.2019 10:43

"Salad Fingers" powrócił! Zobacz pierwszy odcinek po 5-letniej przerwie

"Salad Figers" powrócił po po 5 latach od premiery ostatniego odcinka dziwacznej youtubowej serii. Czym tym razem David Firth zaskoczył swoich fanów?

Salad Fingers
foto: David Firth/YouTube

Słynna mroczna animacja "Salad Figers" powraca po wielu latach przerwy. Być może wielu fanów postawiło już kreskę na serii autorstwa Davida Firtha. Twórca postanowił jednak zaskoczyć swoich widzów i wznowić internetowy serial. Na kanale Firtha pojawił się 11. odcinek zatytułowany "Glass Brother". Jak wygląda nowa przygoda tytułowego stwora?

"Salad Fingers 11: Glass Brother" - nowy odcinek animacji

Firth stworzył pokręcony, surrealistyczny świat inspirowany twórczością takich artystów jak Tim Burton, David Lynch czy Terry Gilliam. Ze względu na swoją dziwaczność, "Salad Fingers" stał się bardzo popularny wśród internautów. Pierwszy odcinek serii pojawił się w 2004 roku. 10. część przygód zielonego stwora i jego wyimaginowanych przyjaciół trafił na kanał Firtha w listopadzie 2013 roku. W końcu po 5 latach przerwy fani Salad Fingersa doczekali się nowego, trwającego prawie 15 minut odcinka.

Jak widać, mimo upływu czasu Salad Fingers się nie zmienił. Nadal jest uroczo pokraczny, a cały odcinek ocieka absurdem i niepokojącym klimatem rodem ze snu. Głównym bohaterem nowego odcinka jest lustro, które przyciąga uwagę Salad Fingera. Fani twórczości Firtha na pewno zwrócili uwagę, że wznowienie serii znacznie różni się pod względem technicznym. Nic dziwnego. W końcu w ciągu ostatnich paru lat technologia poszła trochę do przodu.

"Salad Fingers:  - kiedy nowe odcinki?

W 2017 roku Firth ogłosił, że "Salad Finger" powróci, ale potrzebował do tego odpowiednich środków finansowych. W tym celu angielski animator postanowił stworzyć konto na serwisie Patreon, gdzie poprowadził zbiórkę funduszy. Zebrane pieniądze pozwoliły na stworzenie "Glass Brother", a w przyszłości na powołanie do życia kolejnych odcinków youtubowego serialu. Premiera 11 odcinka "Salad Fingers" odbyła się 30 stycznia 2019 roku. W ciągu niecałej doby nowy odcinek obejrzało prawie pół miliona widzów.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: YouTube