Pogoda
17.10.2016 09:12

Salon Jeepa dostępny tylko dla aut terenowych

Amerykański producent w swojej ofercie ma wyłącznie auta terenowe, które swoimi właściwościami jezdnymi potrafią zawstydzić zdecydowanie większość SUV-ów dostępnych na rynku.

Salon Jeepa dostępny tylko dla aut terenowych
foto: materiały prasowe

Jeep chcąc podkreślić swoje terenowe dziedzictwo postanowił stworzyć pierwszy na świecie salon, do którego można dotrzeć wyłącznie samochodami z napędem 4x4. Budynek dealera znajduje się w zatoce Robin Hooda w North Yorkshire, nad klifem przy morzu Północnym. O tym nietypowym punkcie Jeepa wspomniał Damien Dally, szef marki w Wielkiej Brytanii:

"

Jeep może się pochwalić długą i barwną historią off-roadową. Przy okazji naszej wiekopomnej 75. rocznicy, chcieliśmy zademonstrować właściwości terenowe naszych pojazdów – mogących dotrzeć wszędzie, gdzie tylko zapragniemy – tworząc pierwszy na świecie salon dealerski, do którego można dotrzeć wyłącznie przy pomocy napędu 4x4. "

Rolę salonu pełni specjalnie do tego przygotowany kontener ważący 3,5 tony. Dostarczenie go do miejsca docelowego było możliwe przy wykorzystaniu Jeepa Grand Cheeroke 75th Anniversary.

Auto w takiej konfiguracji porusza się na 20-calowych felgach wykonanych z lekkich stopów metali. Dzięki pneumatycznemu zawieszeniu można dostosować prześwit, wybierając jedno z 5 ustawień. Do tego kierowca ma do dyspozycji adaptacyjny tempomat, system ostrzegający o kolizji, nawigację oraz skórzaną tapicerkę Nappa w kolorze Morocco Black. Grand Cheeroke jest wprawiane w ruch dzięki 3-litrowemu silnikowi V6 Multijet o mocy 250 KM. Biegami żongluje 8-biegowy automat. Wystawę wzbogaciły pozostałe pojazdy stworzona na 75-lecie marki, a także legendarny Willys Jeep.

Renegade 75th Anniversary wyróżnia się lakierem Jungle Green, 18-calowymi felgami, brązowym wykończeniem lamp przeciwmgielnych, relingami dachowymi, dachem MySky oraz materiałowymi siedzeniami w kolorze czarnym lub czarno-piaskowym z pomarańczowymi szwami. Pod maską może pracować 2-litrowy silnik wysokoprężny MultiAir II o pojemności 1.4 litra i mocy 170 KM, współpracujący z 9-biegowym automatem lub 2-litrowy MultiJet II oferujący 140 KM i 6-biegową skrzynię ręczną lub automat o 9 przełożeniach.

Cheeroke 7th Anniversary w standardzie dysponuje zielonym lakierem Recon Green, biksenonowymi lampami, skórzaną tapicerką Nappa, systemem Uconnect z dotykowym ekranem o przekątnej 8,4 cala, podgrzewaną kierownicą, panoramicznym szyberdachem. Napędzany jest 2,2-litrową jednostką Multijet I o mocy 200 KM.

Amerykański producent samochodów twardo stąpa po ziemi, dlatego też nie pokłada wielkich nadziei w sukcesu sprzedażowy salonu, znajdującego się na odludziu. Cel tego przedsięwzięcia jest inny – promocja aut marki Jeep.

Tagi: Duperele Galeria Jeep