Salon Jeepa dostępny tylko dla aut terenowych

17.10.2016 09:12
Salon Jeepa dostępny tylko dla aut terenowych Fot. materiały prasowe

Amerykański producent w swojej ofercie ma wyłącznie auta terenowe, które swoimi właściwościami jezdnymi potrafią zawstydzić zdecydowanie większość SUV-ów dostępnych na rynku.

Jeep chcąc podkreślić swoje terenowe dziedzictwo postanowił stworzyć pierwszy na świecie salon, do którego można dotrzeć wyłącznie samochodami z napędem 4x4. Budynek dealera znajduje się w zatoce Robin Hooda w North Yorkshire, nad klifem przy morzu Północnym. O tym nietypowym punkcie Jeepa wspomniał Damien Dally, szef marki w Wielkiej Brytanii:

Jeep może się pochwalić długą i barwną historią off-roadową. Przy okazji naszej wiekopomnej 75. rocznicy, chcieliśmy zademonstrować właściwości terenowe naszych pojazdów – mogących dotrzeć wszędzie, gdzie tylko zapragniemy – tworząc pierwszy na świecie salon dealerski, do którego można dotrzeć wyłącznie przy pomocy napędu 4x4.

Rolę salonu pełni specjalnie do tego przygotowany kontener ważący 3,5 tony. Dostarczenie go do miejsca docelowego było możliwe przy wykorzystaniu Jeepa Grand Cheeroke 75th Anniversary.

Auto w takiej konfiguracji porusza się na 20-calowych felgach wykonanych z lekkich stopów metali. Dzięki pneumatycznemu zawieszeniu można dostosować prześwit, wybierając jedno z 5 ustawień. Do tego kierowca ma do dyspozycji adaptacyjny tempomat, system ostrzegający o kolizji, nawigację oraz skórzaną tapicerkę Nappa w kolorze Morocco Black. Grand Cheeroke jest wprawiane w ruch dzięki 3-litrowemu silnikowi V6 Multijet o mocy 250 KM. Biegami żongluje 8-biegowy automat. Wystawę wzbogaciły pozostałe pojazdy stworzona na 75-lecie marki, a także legendarny Willys Jeep.

Renegade 75th Anniversary wyróżnia się lakierem Jungle Green, 18-calowymi felgami, brązowym wykończeniem lamp przeciwmgielnych, relingami dachowymi, dachem MySky oraz materiałowymi siedzeniami w kolorze czarnym lub czarno-piaskowym z pomarańczowymi szwami. Pod maską może pracować 2-litrowy silnik wysokoprężny MultiAir II o pojemności 1.4 litra i mocy 170 KM, współpracujący z 9-biegowym automatem lub 2-litrowy MultiJet II oferujący 140 KM i 6-biegową skrzynię ręczną lub automat o 9 przełożeniach.

Cheeroke 7th Anniversary w standardzie dysponuje zielonym lakierem Recon Green, biksenonowymi lampami, skórzaną tapicerką Nappa, systemem Uconnect z dotykowym ekranem o przekątnej 8,4 cala, podgrzewaną kierownicą, panoramicznym szyberdachem. Napędzany jest 2,2-litrową jednostką Multijet I o mocy 200 KM.

Amerykański producent samochodów twardo stąpa po ziemi, dlatego też nie pokłada wielkich nadziei w sukcesu sprzedażowy salonu, znajdującego się na odludziu. Cel tego przedsięwzięcia jest inny – promocja aut marki Jeep.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.