Sam zabijasz zwierzę w restauracji, żeby je zjeść. Kontrowersyjny pomysł na knajpę

Aleksandra Degórska
20.02.2019 16:53
Restauracja Casa de Carne|undefined Fot. kadr z wideo

Teraz wyobraź sobie, że zanim otrzymasz danie na stole, musisz wziąć nóż i sam zabić zwierzę. To nagranie naprawdę daje do myślenia...

Coraz częściej słyszymy o tym, by rezygnować z jedzenia mięsa - w ten sposób wiele osób chce walczyć z tym, co dzieje się w ubojniach. W internecie można znaleźć sporo materiałów pokazujących, jak traktowane są zwierzęta w hodowlach i momentami aż trudno uwierzyć w okrucieństwo ludzi. Organizacje apelują, by coś z tym zrobić i zatrzymać całe to szaleństwo - tylko jak?

Sam zabijasz zwierzę w restauracji, żeby je zjeść

Ważne jest uświadamianie ludzi, którzy często sięgają po mięso - spożycie mięsa cały czas się zwiększa, szczególnie w krajach rozwiniętych. A co byłoby, gdyby istniała restauracja, w której sami musielibyśmy zabić zwierzę, by przygotowano nam jedzenie? Czy wówczas wybralibyśmy mięsne danie?

Przeczytaj także

Nad tym zagadnieniem postanowił pochylić się amerykański filmowiec Dustin Brown, który połączył siły z organizacją Last Chance for Animals. W swoim ponad 2-minutowym nagraniu pokazał restaurację Casa de Carne. Gość lokalu zamawia danie i razem z kelnerem wybiera się do pomieszczenia, w którym musi zabić świnię, z której będzie przyrządzone jego danie. Krótkie wideo skłania do refleksji...

Produkcja Dustina Browna zdobyła nagrodę na Animal Film Festival i narobiła sporo szumu w sieci. Artyści coraz częściej tworzą dzieła, które w krzywym zwierciadle pokazują, jak wygląda nasze życie i w jakim kierunku zmierza świat. Warto chociażby wspomnieć o krótkiej animacji "Happiness", w której ukazano wyścig szczurów. Dla każdego szczęście jest zupełnie czymś innym, ale ani drogie samochody, alkohol czy narkotyki nie pomogą w osiągnięciu szczęścia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.