Samochód z kierowcą w środku wybuchł z powodu odświeżacza powietrza

19.12.2019 10:16
samochód po wybuchu|undefined Fot. materiały prasowe WYFRS Investigation

Nawet zwyczajne, codziennie rzeczy mogą być śmiertelnie groźne, jeśli nie używa się ich z głową. Przekonał się o tym kierowca, który cudem przeżył eksplozję wywołaną opróżnieniem w aucie całej puszki odświeżacza powietrza.

Kto nie bawił się kiedyś aerozolami, robiąc z nich improwizowany miotacz płomieni, nie robi tego w domu. Niewinna zabawa może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Przekonał się o tym kierowca w angielskim mieście Halifax, który z jakiegoś powodu uznał, że zapach panujący w jego samochodzie może zostać zneutralizowany tylko przez użycie całej puszki odświeżacza powietrza.

Przeczytaj także

Gdy poczuł się komfortowo pod względem zapachu, postanowił się zrelaksować i zapalić papierosa. O tym, że był to ogromny błąd, dowiedziała się cała okolica.

Zużył w samochodzie cały odświeżacz powietrza, auto wybuchło

Patrząc na zdjęcia samochodu opublikowane przez straż pożarną trudno uwierzyć, że kierowcy udało się ujść z życiem.

Policja poinformowała że siła podmuchu wybiła w aucie szyby, ucierpiały także okna w okolicznych domach.

Świadkowie zdarzenia podają, że kierowca wydostał się z samochodu o własnych siłach. Lekarze po zbadaniu go odkryli, że odniósł niegroźne obrażenia i mężczyzna mógł samodzielnie opuścić miejsce zdarzenia.

Po zdarzeniu policja zaapelowała, żeby kierowcy wykazywali się ostrożności nie tylko podczas jazdy, lecz także podczas używania w samochodzie odświeżaczy i innych gadżetów.

Zobacz także: Samochodowy geniusz próbował wypompować paliwo z auta odkurzaczem. Spowodował wybuch na stacji benzynowej 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.