Samochód z kierowcą w środku wybuchł z powodu odświeżacza powietrza

19.12.2019 10:16
Samochód z kierowcą w środku wybuchł z powodu odświeżacza powietrza Fot. materiały prasowe WYFRS Investigation

Nawet zwyczajne, codziennie rzeczy mogą być śmiertelnie groźne, jeśli nie używa się ich z głową. Przekonał się o tym kierowca, który cudem przeżył eksplozję wywołaną opróżnieniem w aucie całej puszki odświeżacza powietrza.

Kto nie bawił się kiedyś aerozolami, robiąc z nich improwizowany miotacz płomieni, nie robi tego w domu. Niewinna zabawa może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Przekonał się o tym kierowca w angielskim mieście Halifax, który z jakiegoś powodu uznał, że zapach panujący w jego samochodzie może zostać zneutralizowany tylko przez użycie całej puszki odświeżacza powietrza.

Przeczytaj także

Gdy poczuł się komfortowo pod względem zapachu, postanowił się zrelaksować i zapalić papierosa. O tym, że był to ogromny błąd, dowiedziała się cała okolica.

Zużył w samochodzie cały odświeżacz powietrza, auto wybuchło

Patrząc na zdjęcia samochodu opublikowane przez straż pożarną trudno uwierzyć, że kierowcy udało się ujść z życiem.

Policja poinformowała że siła podmuchu wybiła w aucie szyby, ucierpiały także okna w okolicznych domach.

Świadkowie zdarzenia podają, że kierowca wydostał się z samochodu o własnych siłach. Lekarze po zbadaniu go odkryli, że odniósł niegroźne obrażenia i mężczyzna mógł samodzielnie opuścić miejsce zdarzenia.

Po zdarzeniu policja zaapelowała, żeby kierowcy wykazywali się ostrożności nie tylko podczas jazdy, lecz także podczas używania w samochodzie odświeżaczy i innych gadżetów.

Zobacz także: Samochodowy geniusz próbował wypompować paliwo z auta odkurzaczem. Spowodował wybuch na stacji benzynowej 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.