Pogoda
15.12.2017 15:37

Samolot Airbusa namalował na niebie choinkę z bombkami

Uspokajamy – bombki nie były prawdziwe, a szkicowanie nie odbywało się za pomocą chemtrailsów, tylko śledzenia trasy pokonywanej przez samolot.

Samolot Airbusa namalował na niebie choinkę z bombkami
foto: zrzut ekranu

Trasa przelotu została dobrana tak, żeby przypominała rysunek świątecznej choinki. Biorąc po uwagę, że do „rysowania” użyto największego modelu europejskiego producenta, Airbusa A380, lekkie niedociągnięcia pod względem stylu czy dokładności można chyba wybaczyć.

Samolot ma trafić do linii lotniczych Emirates – próbny przelot miał za zadanie przetestować wszystkie systemu w locie oraz dotrzeć silniki.

Korzystając z okazji, postanowiono zrobić coś nieco bardziej spektakularnego, niż zwykła podróż lotniska A na lotnisko B.

Choinkową trasę przelotu można zobaczyć na własne oczy na flightradar24.com.

foto: zrzut ekranu

Lot odbył się w większości nad terytorium Niemiec, chociaż niektóre ozdoby – a przede wszystkim dość oryginalnie narysowany szpic – wymagały zapuszczenia się w dalsze regiony Europy.

Airbus A380 to największy pasażerski samolot na świecie – może pomieścić na pokładzie nawet 853 osoby. Do służby w liniach lotniczych wszedł w 2007 roku.

Można go znaleźć we flocie Emirates, Air France, British Airways, Lutfhansy oraz przewoźników azjatyckich.

Zamiłowanie do rysowania jest powszechne wśród inżynierów – pokusie nie mogli oprzeć się nawet naukowcy kierujący łazikiem na Marsie.

foto: materiały prasowe

NASA poinformowała oczywiście, ze rozpoznawany przez niektórych kształt powstał całkowicie przypadkowo.

Mają rozmach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele