Pogoda
23.10.2019 13:07

Samolot pasażerski zaklinował się pod mostem. Takie rzeczy tylko w Chinach [WIDEO]

Taką sytuację widzi się raz w życiu. Airbus użytkowany przez chińskie linie lotnicze utknął podczas transportu pod wiaduktem. Maszynę udało się uratować po kilku godzinach, a fragmenty heroicznej walki zostały opublikowane w internecie.

samochód pod mostem
foto: kadr z wideo China Xinhua News

Chińczycy mają dość specyficzne podejście do samolotów. Na wieść o niektórych ich przesądach i wierzeniach można zacząć odczuwać niepokój wchodząc na pokład latającej maszyny.

Już kilka lotów z chińskich zostało odwołanych, gdyż jego pasażerowie postanowili wrzucić przed startem do silnika kilka monet. Miało to zapewnić szczęśliwe lądowanie.

monety wrzucane do silnika samolotu
monety wrzucane do silnika samolotu
Przeczytaj także 31-letni mężczyzna nagrany podczas wrzucania monet do silnika samolotu przed odlotem [WIDEO]

Jak się okazuje, specyficzne podejście mają także profesjonaliści zajmujący się lądowym transportem samolotów. Podczas jednej z takich operacji kadłub Airbusa zaklinował się pod wiaduktem.

Samolot utknął w Chinach pod mostem. Wideo trafiło do sieci

Kierowca przewożący samolot najwidoczniej zapomniał o rozmiarach ładunku, który spoczywał na naczepie. Chwila roztargnienia skończyła się zaklinowaniem kadłuba samolotu pod niskim wiaduktem.

Do sieci błyskawicznie trafiło nagranie pokazujące niecodzienną sytuację.

Problem udało się rozwiązać starym, sprawdzonym sposobem. Z kół ciężarówki spuszczono powietrze, dzięki czemu obniżono pojazd o kilka centymetrów. Pozwoliło to na wysunięcie transportu spod przeszkody.

Zobacz także: Mężczyzna wskoczył na skrzydło startującego samolotu. Chciał polecieć na gapę [WIDEO] 

Co byście zrobili, widząc taką sytuację na żywo?

Tagi: Duperele