Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny

08.08.2019 13:02
Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny Fot. kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=CYA_XAMfRfo

6,8 cala – tyle mierzy przekątna ekranu w Samsung Galaxy Note10+. Samsung Galaxy Note10 oferuje wyświetlacz 6,3 cala. Dzięki zminimalizowaniu ramek oraz obszaru zajmowanego przez kamerkę do selfie Note10 jest najmniejszym rozmiarowo smartfonem z serii.

Samsung Galaxy Note10+ jest z kolei największym jak do tej pory smartfonem producenta. Telefon, który od drobniejszych użytkowników może wymagać obsługi dwoma rękami, czaruje frontem urządzenia składającym się niemal wyłącznie z ekranu.

Ramki panoramicznego wyświetlacza Infinity-O Galaxy Note10 są niemal niewidoczne, a małe wycięcie na przedni aparat umieszczono na środku, co podkreśla harmonię wzornictwa. Dzięki certyfikacji HDR10+ i dynamicznemu mapowaniu tonów prezentowane na nim zdjęcia i filmy są jaśniejsze niż w poprzednich urządzeniach serii Note i oferują oszałamiającą, szeroką gamę barw.

Samsung Galaxy Note10 został wyposażony w wyświetlacz AMOLED Infinity-O pracujący z rozdzielczością 2280×1080. W Galaxy Note 10+ znajduje się ten sam rodzaj ekranu, oprócz większej przekątnej oferujący także wyższą rozdzielczość: 3040×1440.

W obu wersjach Note10 zastosowano dokładnie ten sam procesor: Exynos 9825. To nieco ulepszony układ znany już ze smartfonów Samsung Galaxy S10.

samsung_galaxy_note10_03 Fot. kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=CYA_XAMfRfo
Przeczytaj także

Note 10+ dostępny jest w wersjach z 12 GB RAM oraz 256 lub 512 GB przestrzeni na pliki. Mniejszy Note 10 otrzymał 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Wydajnościowo oba modele nie powinni się więc różnić z wyjątkiem przypadków, gdy większa pamięć RAM da przewagę olbrzymowi.

Większy i pracujący z wyższą rozdzielczością ekran potrzebuje do zasilania większej ilości energii. Samsung wyposażył więc Galaxy Note10+ w akumulatory o pojemności 4300 mAh, podczas gdy Note10 ma ogniwa mieszczące 3500 mAh.

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Nowe funkcje i możliwości

Biznesowym smartfonom Samsunga towarzyszą rysiki S Pen. Te dołączone do Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ nauczyły się nowych sztuczek.

Dzięki wbudowanemu żyroskopowi mogą służyć do sterowania pracą telefonu za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu, bez potrzeby dotykania ekranu. Jak widać było na filmie pokazującym Note10 w akcji, oznacza to na przykład możliwość przechodzenia do następnych slajdów prezentacji (lub zdjęć w galerii). Funkcji realizowanych za pomocą nowych gestów jest znacznie więcej.

Samsung chwali się także możliwością szybkiego zamieniania słów pisanych na ekranie za pomocą S Pena na tekst, który można następnie wysyłać do znajomych jako wiadomość lub wprowadzać do pisanych lub edytowanych dokumentów.

samsung_galaxy_note10_04 Fot. foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=CYA_XAMfRfo

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+ wprowadzają trzecią generację systemu DeX, pozwalającego korzystać ze smartfonów jak z komputerów. Tym razem wystarczy podłączyć telefon kablem do komputera z Windows 10, żeby móc pracować na nim na aplikacjach uruchamianych na smartfonie.

Galaxy Note10 rozszerza możliwości Samsung DeX, ułatwiając użytkownikom pracę na komputerze PC lub Mac przy wykorzystaniu podłączonego do niego smartfonu. Łącząc urządzenia przy pomocy złącza USB, mogą oni przeciągać i upuszczać pliki między urządzeniami oraz korzystać z ulubionych aplikacji mobilnych za pomocą myszy i klawiatury podłączonego komputera. Ich dane zgromadzone w smartfonie pozostają przy tym zabezpieczone za sprawą Samsung Knox.

Telefony biznesowe Samsung stały się przy tym najlepszymi przyjaciółki z Windowsem. Można je teraz kontrolować z poziomu systemu operacyjnego dla komputerów.

Link to Windows: Galaxy Note10 oferuje funkcję Link to Windows, którą umieszczono bezpośrednio w panelu szybkich ustawień. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą połączyć się z komputerem PC z systemem Windows 10, by wyświetlać powiadomienia, wysyłać i odbierać wiadomości oraz przeglądać najnowsze zdjęcia.

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Polska cena i data premiery

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+ trafią do sprzedaży w Polsce 23 sierpnia 2019 roku. Od 7 sierpnia 2019 roku można zamawiać smartfony w przedsprzedaży.

Samsung Galaxy Note10 dostępny będzie w kolorach Aura Glow (mieniący się wszystkimi kolorami tęczy), Aura Pink i Aura Black. Cena smartfona w przedsprzedaży została wyznaczona na 4149 zł.

Galaxy Note10+ będzie dostępny w kolorach Aura Glow, Aura White, i Aura Black. Wersja z 256 GB pamięci została wyceniona na 4799 zł, model z 512 GB pamięci kosztuje 5249 zł.

Zobacz także: Samsung stworzył notebooka, który działa niemal dobę na jednym ładowaniu 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.