Pogoda
08.08.2019 13:02

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny

6,8 cala – tyle mierzy przekątna ekranu w Samsung Galaxy Note10+. Samsung Galaxy Note10 oferuje wyświetlacz 6,3 cala. Dzięki zminimalizowaniu ramek oraz obszaru zajmowanego przez kamerkę do selfie Note10 jest najmniejszym rozmiarowo smartfonem z serii.

Samsung Galaxy Note10 Note10+
foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=CYA_XAMfRfo

Samsung Galaxy Note10+ jest z kolei największym jak do tej pory smartfonem producenta. Telefon, który od drobniejszych użytkowników może wymagać obsługi dwoma rękami, czaruje frontem urządzenia składającym się niemal wyłącznie z ekranu.

"

Ramki panoramicznego wyświetlacza Infinity-O Galaxy Note10 są niemal niewidoczne, a małe wycięcie na przedni aparat umieszczono na środku, co podkreśla harmonię wzornictwa. Dzięki certyfikacji HDR10+ i dynamicznemu mapowaniu tonów prezentowane na nim zdjęcia i filmy są jaśniejsze niż w poprzednich urządzeniach serii Note i oferują oszałamiającą, szeroką gamę barw. "

Samsung Galaxy Note10 został wyposażony w wyświetlacz AMOLED Infinity-O pracujący z rozdzielczością 2280×1080. W Galaxy Note 10+ znajduje się ten sam rodzaj ekranu, oprócz większej przekątnej oferujący także wyższą rozdzielczość: 3040×1440.

W obu wersjach Note10 zastosowano dokładnie ten sam procesor: Exynos 9825. To nieco ulepszony układ znany już ze smartfonów Samsung Galaxy S10.

samsung_galaxy_note10_03
Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10+
Przeczytaj także Samsung Galaxy S10+ - obraz bogactwa i radości [TEST]

Note 10+ dostępny jest w wersjach z 12 GB RAM oraz 256 lub 512 GB przestrzeni na pliki. Mniejszy Note 10 otrzymał 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Wydajnościowo oba modele nie powinni się więc różnić z wyjątkiem przypadków, gdy większa pamięć RAM da przewagę olbrzymowi.

Większy i pracujący z wyższą rozdzielczością ekran potrzebuje do zasilania większej ilości energii. Samsung wyposażył więc Galaxy Note10+ w akumulatory o pojemności 4300 mAh, podczas gdy Note10 ma ogniwa mieszczące 3500 mAh.

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Nowe funkcje i możliwości

Biznesowym smartfonom Samsunga towarzyszą rysiki S Pen. Te dołączone do Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ nauczyły się nowych sztuczek.

Dzięki wbudowanemu żyroskopowi mogą służyć do sterowania pracą telefonu za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu, bez potrzeby dotykania ekranu. Jak widać było na filmie pokazującym Note10 w akcji, oznacza to na przykład możliwość przechodzenia do następnych slajdów prezentacji (lub zdjęć w galerii). Funkcji realizowanych za pomocą nowych gestów jest znacznie więcej.

Samsung chwali się także możliwością szybkiego zamieniania słów pisanych na ekranie za pomocą S Pena na tekst, który można następnie wysyłać do znajomych jako wiadomość lub wprowadzać do pisanych lub edytowanych dokumentów.

samsung_galaxy_note10_04

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+ wprowadzają trzecią generację systemu DeX, pozwalającego korzystać ze smartfonów jak z komputerów. Tym razem wystarczy podłączyć telefon kablem do komputera z Windows 10, żeby móc pracować na nim na aplikacjach uruchamianych na smartfonie.

"

Galaxy Note10 rozszerza możliwości Samsung DeX, ułatwiając użytkownikom pracę na komputerze PC lub Mac przy wykorzystaniu podłączonego do niego smartfonu. Łącząc urządzenia przy pomocy złącza USB, mogą oni przeciągać i upuszczać pliki między urządzeniami oraz korzystać z ulubionych aplikacji mobilnych za pomocą myszy i klawiatury podłączonego komputera. Ich dane zgromadzone w smartfonie pozostają przy tym zabezpieczone za sprawą Samsung Knox. "

Telefony biznesowe Samsung stały się przy tym najlepszymi przyjaciółki z Windowsem. Można je teraz kontrolować z poziomu systemu operacyjnego dla komputerów.

"

Link to Windows: Galaxy Note10 oferuje funkcję Link to Windows, którą umieszczono bezpośrednio w panelu szybkich ustawień. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą połączyć się z komputerem PC z systemem Windows 10, by wyświetlać powiadomienia, wysyłać i odbierać wiadomości oraz przeglądać najnowsze zdjęcia. "

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Polska cena i data premiery

Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+ trafią do sprzedaży w Polsce 23 sierpnia 2019 roku. Od 7 sierpnia 2019 roku można zamawiać smartfony w przedsprzedaży.

Samsung Galaxy Note10 dostępny będzie w kolorach Aura Glow (mieniący się wszystkimi kolorami tęczy), Aura Pink i Aura Black. Cena smartfona w przedsprzedaży została wyznaczona na 4149 zł.

Galaxy Note10+ będzie dostępny w kolorach Aura Glow, Aura White, i Aura Black. Wersja z 256 GB pamięci została wyceniona na 4799 zł, model z 512 GB pamięci kosztuje 5249 zł.

Zobacz także: Samsung stworzył notebooka, który działa niemal dobę na jednym ładowaniu 

Który podoba się Wam bardziej?

Tagi: Mobile Samsung