Pogoda
21.02.2017 09:30

Samsung będzie znowu sprzedawał Galaxy Note 7

Już w czerwcu 2017 roku do sprzedaży ma trafić ponownie Samsung Galaxy Note 7. W zestawie kupujący nie znajdą sprawiającej kłopoty baterii.

Samsung będzie znowu sprzedawał Galaxy Note 7
foto: Mike Mozart, CC BY 2.0

Zanim koreański gigant został zmuszony do odkupienia wszystkich sprzedanych egzemplarzy modelu Note 7, zdążył on trafić do ponad 3 mln klientów. Smartfon zapowiadał się na prawdziwy hit rynkowy, dlatego tez doniesienia o samozapalaniu się zastosowanych w nim akumulatorów było dla producenta dużym ciosem.

Samsung nie miał wyjścia i musiał wycofać się ze sprzedawania niebezpiecznego dla zdrowia produktu, co skrzętnie wykorzystała konkurencja – na wieść o akcji zwracania Galaxy Note 7 Apple zwiększyło produkcję iPhone’a 7.

W rezultacie akcji ucierpiał wizerunek Samsunga (szczególnie wśród bogatszych klientów, którzy na lotniskach całego świata raczeni byli informacją, że Note 7 nie może być wnoszony na pokład samolotu), a zamiast spodziewanych zysków smartfon przyniósł korporacji straty.

Samsung znalazł jednak sposób, żeby je zminimalizować – zalegające w magazynach zwrócone modele Note 7 trafią ponownie do sprzedaży. Pozwoli to także uniknąć zapłacenia kroci za należytą utylizację sprzętu.

Próżno jednak będzie szukać smartfonów na zachodnich rynkach – Koreańczycy zdecydowali, że flagowiec trafi do krajów rozwijających się, takich jak Indie czy Wietnam. Rozważane jest także sprzedawania telefonu w Korei Południowej – przynajmniej do czasu premiery Note 8.

Smartfony zostaną odnowione przez producenta, zniknie z nich też sprawiający kłopoty akumulator o pojemności 3500 mAh. Żeby nie ryzykować powrotu kłopotów z samozapłonem, producent zdecydował się na zastosowanie odmiennych ogniw, mających oferować między 3000 a 3200 mAh.

Wszystkie odnowione Samsungi Galaxy Note 7 mają otrzymać nowe obudowy. Cena debiutującego powtórnie modelu nie została jeszcze podana.

Kupiłbyś sobie Samsunga Galaxy Note 7?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile