Pogoda
25.05.2016 12:30

Samsung pokazał elastyczny ekran dla smartfona

Wygląda na to, że Samsung nie zamierza poprzestać na oferowaniu smartfonów z zakrzywionym ekranem – pojawił się film pokazujący wyginanie elastycznego wyświetlacza, na którym przez cały czas prezentowane są animacje.

Samsung pokazał elastyczny ekran dla smartfona
foto: kadr z wideo

Zakrzywiony ekran to charakterystyczny znak rozpoznawczy najsilniejszych konstrukcji Samsunga – pojawia się w modelach oznaczonych nazwą edge. Koreański producent postanowił udostępnić swoje rozwiązanie Chińczykom, dzięki czemu można spodziewać się pojawienia tańszych modeli z wyświetlaczami rozciągającymi się także na bokach urządzenia.

W wyniku tego technologia, która obecnie postrzegana jest jako dostępna tylko i wyłącznie w modelach premium – chociażby w Samsung Galaxy S7 edge – może stać się na rynku codziennością, a to przełoży się na postrzeganie oferty koreańskiej marki.

Zrzekanie się przewagi konkurencyjnej na ciężkim rynku smartfonów może się wydawać dziwnym ruchem – wszystko wskazuje jednak na to, że Samsung ma w zanadrzu coś jeszcze lepszego, niż zakrzywiony ekran – działający wyświetlacz, który można do woli zginać na różne sposoby.

Rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas odbywających się w San Francisco w dniach 22-27 maja 2016 targów SID Display Week. Elastyczny ekran został tam pokazany nie tylko przez Samsunga.

Według pogłosek, które zaczęły pojawiać się w maju 2016 roku, Samsung zamierza wprowadzić do sprzedaży w 2017 roku model znany obecnie jako Galaxy X – jego główną cechą ma być właśnie elastyczny ekran. Wyświetlacz w domniemanym telefonie ma pracować z rozdzielczością 4K.

Idea elastycznego ekranu interesuje nie tylko inżynierów w korporacjach, ale także naukowców. Stworzony w ramach Human Media Lab projekt smartfona HoloFlex nie tylko wykorzystuje wyginający się wyświetlacz do sterowania funkcjami telefonu, ale także prezentuje na nim obraz 3D bez konieczności stosowania specjalnych okularów.

Elastyczny ekran marzy się także fanom Apple – pomysł pojawił się w zestawieniu najciekawszych wyobrażeń fanów o nadchodzącym iPhone 7.

Do czego może się przydałby się Wam elastyczny ekran w smartfonie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Samsung Technologia