Pogoda
08.11.2018 11:16

Samsung pokazał pierwszy zginalny smartfon

Przyszłość jest już dziś – Samsung oficjalnie pochwalił się swoim pierwszym telefonem ze zginanym wyświetlaczem, którego premiera zapowiedziana jest już na 2019 rok. Infinity Flex Display był zamaskowany i pokazywany w półmroku, ale i tak zrobił ogromne wrażenie.

Samsung Galaxy F
foto: kadr z wideo

Idea wydaje się słuszna – w kieszeni trzyma się smartfona o dających się zaakceptować wymiarach, dobrze leżącego w dłoni, a w razie potrzeby i chęci można telefon rozwinąć i cieszyć się znacznie większym wyświetlaczem.

W przypadku smartfona Samsunga, który według plotek ma należeć do rodziny Galaxy F, ekran podstawowy ma mieć rozmiary zbliżone do tych spotykanych w dzisiejszych kompaktowych smartfonach (a więc zapewne przekątna wyświetlacza będzie miała nieco więcej niż 5 cali), Infinity Flex Display po rozłożeniu będzie zaś rozpościerał się na dobre 7,3 cala.

Ta wiadomość to jedyna oficjalne dane, które zostały podane na temat zginanego telefonu. Samsung zadał sobie też sporo trudu, żeby zdradzić jak najmniej informacji na temat urządzenia – smartfon pokazywany był w półmroku i został zamknięty w dodatkowej, maskującej obudowie, dlatego wygląda dość topornie.

Samsung Galaxy F – zginany smartfon Samsunga z premierą w 2019 roku

Jak chwalą się szefowie Samsunga, wygląd Galaxy F tak naprawdę ma „zapierać dech w piersiach”.

Elastyczne wyświetlacze były prezentowane już od kilku lat – problemem, jaki trzeba było rozwiązać, była ich wytrzymałość. Ekran musi dać się złożyć i rozłożyć tysiące razy bez uszkodzenia – można założyć, że użytkownicy będą zginać ekran kilka razy dziennie, a chcieliby korzystać z urządzenia latami, a nie tylko przez kilka miesięcy.

Dokładna data premiery Galaxy F nie została podana – pojawiły się jednak sugestie, że zginalny smartfon może zadebiutować już w lutym 2019, podczas targów MWC w Barcelonie.

Spodziewana cena urządzenia utrzymywana jest w tajemnicy – z przecieków wynika, że Samsung celuje w około 1800 dolarów za sztukę.

Przydałby się Wam smartfon ze zginanym ekranem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile