Pogoda
16.04.2018 11:46

Samsung pokazał smartfona bez dostępu do internetu

Mniej czasem znaczy więcej – z takiego założenia wyszedł Samsung, pokazując model Galaxy J2 Pro. Telefon pozbawiony jest możliwości łączenia się z internetem.

Samsung Galaxy J2 Pro
foto: kadr z wideo

Być może inspiracją dla inżynierów (lub marketingowców) koreańskiego giganta był cieszący się ogromną popularnością na Indiegogo Light Phone 2, który od początku był projektowany z myślą tylko i wyłącznie o prowadzeniu rozmów głosowych. 

Internet i cała wiedza ludzkości pod ręką czasem okazuje się przekleństwem, a nie błogosławieństwem – telefon bez dostępu do sieci ma pomóc się wyciszyć i skoncentrować na wykonywanych czynnościach i obowiązkach. 

Tak przynajmniej o modelu Galaxy J2 Pro mówi Samsung, dodając, że jest to przede wszystkim telefon dla uczniów i studentów, chociaż zainteresować się nim mogą także osoby starsze, bojące się tego całego internatu i rzeczy, które mogą w nim napotkać. Podobne stwierdzenia można było usłyszeć od Nokii, gdy prezentowała odświeżony model 3310.

Samsung Galaxy J2 Pro - smartfon bez dostępu do internetu?

Specyfikacje smartfona podane na stronie Samsunga zdają się nie potwierdzać rewelacji o oferowaniu telefonu niezdolnego do łączenia się z internetem – wyraźnie zaznaczono obsługę LTE, Wi-Fi, a nawet dodawanie do telefonu 15 GB przestrzeni w chmurze.

Koreańscy studenci mogą otrzymać specjalną wersję telefonu, z modułami łączności blokowanymi na drodze programowej. Odcięcie od internetu może więc być relatywnie łatwe do pokonania.

Samsung Galaxy J2 Projest wyposażony w ekran qHD Super AMOLED z przekątną wynoszącą 5 cali. Telefon oferuje 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni na pliki i slot na kartę micro-SD.

Samsung wyposażył produkt w czterordzeniowy procesor z zegarem 1,4 GHz i wymienialny akumulator o pojemności 2600 mAh. Telefon pracuje pod kontrolą Androida.

Orientacyjna cena Samsunga Galaxy J2 Pro wynosi 185 dolarów – nie wiadomo jeszcze, czy model będzie sprzedawany poza granicami Korei.

Przydałby się Wam telefon tylko do dzwonienia?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile