Pogoda
22.08.2019 13:50

Samsung stworzył stronę z memami wyśmiewającymi użytkowników iPhone'a i płaci za ich postowanie

Samsung korzysta z każdej okazji, aby pośmiać się z iPhone'a. Tym razem powodem jest... kolor waszych smsów.

Samsung apple
źródło: shutterstock

Nie byłem tego świadom, ale jeśli korzystacie z telefonów Samsunga i wysyłacie smsa do osoby z iPhonem, wasz tekst pojawia się u nich na zielonym tle.

Samsung postanowił stanąć murem za swoimi użytkownikami, którzy mogli być wyśmiewani w związku z tym przez znajomych iPhoniarzy. Stworzyli więc całą stronę gifów wyśmiewających fanów jabłuszka.

Ponieważ Apple może się poszczycić świetnie działającą aplikacją iMessage. Otrzymywanie smsów od użytkowników Androida jest dla nich często irytujące. Dlaczego? Nie mam pojęcia, ale podobno kolory niebieski i zielony mają wpływ na naszą podświadomą percepcję treści. I otrzymywania smsów na innym tle niż normalnie przeszkadza użytkownikom telefonów od Apple'a.

smartfon ze słuchawkami
smartfon ze słuchawkami
Przeczytaj także Samsung usunął po kryjomu reklamy, w których wyśmiewał się z Apple. Teraz dotyczą jego samego

Samsung da ci pieniądze za postowanie memów

Samsung postanowił zareagować na hejting użytkowników konkurencyjnej marki i stworzył galerię wypełnioną memami. Całą galerię gifów znajdziecie TUTAJ.

Przy okazji odezwał się do największych instagramowych memiarzy, oferując im pieniądze za postowanie i tworzenie żartów z iMessage, jak i promowanie ich hashtaga #GreenDontCare.

Cała sytuacja wydaje się irracjonalna i trudno ją nawet skomentować. Samsung od bardzo dawna lubi wyśmiewać Apple'a. Biorąc pod uwagę, że w tym momencie iPhone'y to dopiero 4 najlepiej sprzedająca się marka smartfonów to koreańska firma mogłaby trochę odpuścić.

Bo wygląda to na solidny kompleks. A nie wypada go mieć, będąc najpopularniejszą marką smartfonów na świecie.

Zobacz także:  Samsung stworzył notebooka, który działa niemal dobę na jednym ładowaniu

iPhone czy Samsung?

Tagi: Duperele Samsung Apple