Samsung stworzył sztucznego człowieka. Uczy się i ewoluuje

09.01.2020 11:08
Samsung stworzył sztucznego człowieka. Uczy się i ewoluuje Fot. materiały prasowe Samsunga

Przypatrzcie się  dobrze zdjęciu. Wbrew temu co może się wydawać, nie widać na nim ludzi z krwi i kości, tylko wygenerowane za pomocą Neona sztuczne, wirtualne byty, które mogą stać się waszymi przyjaciółmi.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do inteligentnych asystentów pokroju Siri czy Aleksy, potrafiących wykonywać polecenia głosowe i ułatwiających korzystanie z urządzeń.

Część użytkowników zdążyła się z programami spoufalić tak bardzo, że w prawdziwym życiu byłoby to potraktowane jako molestowanie seksualne.

Przeczytaj także

Asystencie głosowi mają jednak poważne ograniczenie: to oprogramowanie stworzone z myślą o wykonywaniu poleceń użytkownika. Samsung postanowił to zmienić, wprowadzając ideę wirtualnych towarzyszy na zupełnie nowy poziom. Projekt Neon zwiastuje powstanie sztucznego człowieka.

Sztuczny człowiek Samsunga na pierwszych zdjęciach

Twórcy sztucznego człowieka potrzebują tyko kilka słów, żeby przekazać większość informacji na temat swojego dzieła.

Neon, nasz pierwszy sztuczny człowiek, już tu jest. Neon to stworzona komputerowo sztuczna istota, która wygląda i zachowuje się jak prawdziwy człowiek i potrafi okazywać emocje i inteligencję.

Zamiarem Samsunga było skonstruowanie i zwizualizowanie sztucznej inteligencji, która będzie czymś więcej niż tylko asystentem głosowym i interfejsem do internetu, z którego programy tego typu czerpią odpowiedzi na stawiane im pytania. Neon jest w planach producenta prawdziwym przyjacielem, który potrafi się uczyć i ewoluuje dzięki interakcjom z prawdziwym człowiekiem.

Wirtualny sztuczny człowiek został zaprezentowany na targach CES 2020. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Neon zostanie oddany w ręce użytkowników.

Zobacz także: Seks, wizyty u lekarza, a nawet handel narkotykami. Apple słucha nagrań Siri 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.