Pogoda
13.09.2017 12:32

Samsung szykuje na 2018 rok zginany smartfon

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do ekranów zajmujących niemal cały front smartfona oraz do zakrzywionych wyświetlaczy – teraz nadchodzi czas na telefony, które będzie można składać i zginać. Ma to potrafić następny model Samsung Galaxy Note.

Samsung szykuje na 2018 rok zginany smartfon
foto: kadr z wideo

Pierwsze demonstracje elastycznych ekranów Samsunga pochodzą jeszcze z 2013 roku – prace nad wprowadzeniem ich do masowej produkcji trwają jednak dłużej, niż się spodziewano. Początkowo podawaną datą premiery miał być 2017 rok, wiadomo już jednak, że tej daty nie da się dotrzymać.

A było na co czekać – producent przedstawił wizję urządzenia, które w zależności od ułożenia może mieć wielkość tabletu lub smartfona.

Samsung nie traci jednak nadziei ani animuszu – szef producenta, Koh Dong-jin, zapowiedział chęci pokazania elastycznego smartfona już w przyszłym roku, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

"

Zamierzamy wprowadzić elastyczne ekrany do naszych produktów. Pierwsze zginalne urządzenie zaprezentujemy, gdy tylko będzie w pełni gotowe – chcemy, żeby był to przyszły rok. "

W 2016 roku Samsung zaprezentował wyświetlacz, który bez problemów działał podczas nawijania na specjalny walec. Problemy z wdrożeniem do produkcji tkwią więc zapewnie nie w opracowaniu zginalnych ekranów, lecz w zapewnieniu im odpowiedniej trwałości.

Smartfon stał się urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie dzisiejszego życia – zabieramy go ze sobą praktycznie wszędzie. Na ekran spoglądamy średnio nawet raz na kilka minut – przy takiej intensywności użytkowania elastyczny ekran musi wytrzymać bez szwanku tysiące – a nawet dziesiątki tysięcy – zgięć.

Samsung nie jest jedynym producentem, który stara się opracować elastyczny smartfon – bardzo ciekawą konstrukcję, nazwaną ReFlex, zaprezentowali naukowcy. Telefonem steruje się za pomocą wyginania.

Podoba się Wam pomysł zginalnego ekranu w smartfonie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile