Pogoda
12.08.2019 11:30

Samsung usunął po kryjomu reklamy, w których wyśmiewał się z Apple. Teraz dotyczą jego samego

Samsung bawił się w najlepsze, wytykając na reklamach rozwiązania sprawiające, że z iPhone’ów korzystało się niewygodnie w porównaniu do telefonów koreańskiego producenta. Filmy szydzące z rozwiązań w iPhone’ach znikają z YouTube’a, jako że Samsung sam zaczął je stosować.

smartfon ze słuchawkami
foto: Shutterstock

To była prawdziwa wojna światów. Samsung przygotował film, w którym pokazywał wszystkie absurdy korzystania z iPhone’ów. Najwięcej złośliwości poświęcono usunięciu przez producenta Cuppertino złącza słuchawkowego, przez co właściciel telefonu Apple musiał albo wybierać, czy chce słuchać muzyki przez słuchawki podłączane do portu Lightning, czy ładować smartfona.

Można było także skorzystać ze specjalnej przejściówki, umożliwiającej ładowanie i słuchanie jednocześnie. Trzeba było za nią jednak zapłacić osobno, i nie były to małe kwoty.

Samsung zaorał iPhone'y bezlitosną reklamą
Samsung zaorał iPhone'y bezlitosną reklamą
Przeczytaj także Samsung zaorał iPhone'y bezlitosną reklamą

Samsung pokazywał w reklamach, że właściciele jego smartfonów nie muszą kombinować, mają bowiem do dyspozycji wszystkie niezbędne gniazda, łącznie ze słuchawkowym. Wraz z premierą modeli Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+ to jednak się zmieniło, jako że telefony straciły klasyczny port słuchawkowy.

Samsung Galaxy Note10 Note10+
Samsung Galaxy Note10 Note10+
Przeczytaj także Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny

Gdy okazało się, że złośliwości kierowane do Apple zaczęły mieć zastosowanie także do jego własnych produktów, Samsung postanowił usunąć materiały z internetu.

Samsung usuwa reklamy ze złośliwościami w kierunku Apple. Teraz dotyczą też koreańskich smartfonów

Filmy pokazujące jak niewygodnie korzysta się z iPhone’ów po usunięciu z nich klasycznych gniazd słuchawkowych obejrzały miliony. Oficjalnie zostały z nich tylko screeny, które udało się zrobić, gdy o nich pisaliśmy.

Dziś, gdy flagowy smartfon Samsunga również wymaga stosowania w niektórych zastosowaniach przejściówek, producent stwierdził, że wyśmiewanie takich rozwiązań nie leży w jego interesie. Filmy zniknęły więc z oficjalnego kanału producenta.

Co trafia do internetu, zostaje w internecie – w sieci można znaleźć kopie zakazanej reklamy, a internauci za punkt honoru uznali postanowienie, żeby film nigdy nie został zapomniany.

Z praktycznego punktu widzenia usunięcie gniazda słuchawkowego ze smartfona uwalnia sporo miejsca w środku obudowy. Można je wykorzystać na umieszczenie nowych komponentów i zwiększenie możliwości telefonu.

Zobacz także: Kabel za 140 zł pozwala słuchać muzyki podczas ładowania iPhone'a 

Jak podłączacie słuchawki do smartfonów?

Tagi: Mobile Samsung Apple